Přiložený jednoduchoučký mailový klient nemá absolutně žádnou souvislost s fotografiemi, psaním článků, nebo čehokoliv kolem tvorby webu. Pouze umožňuje snadno obejít mailová pravidla založená na adrese odesílatele. Obejít tím, že do adresy odesilatele můžete napsat absolutně jakoukoliv adresu. K tomu se ovšem váže varování v technickém dodatku.

Na co je to dobré?

V seriálu Dilbert se kdysi vyskytoval odpůrce informačních technologií Mordac. Mám-li ho citovat:

"Funkčnost není důležitá. Hlavní je bezpečnost."

Horší je, když někdo tuto poučku vezme až moc doslova a angažuje stroje na "řešení" něčeho, do čeho nemá nějaká blbá hromádka křemíku co kecat. My máme ovládat ty mašiny. Ne ony nás.

Jednoduchý mailový klient tak umožňuje obejít pravidla založená na adrese odesílatele. K tomu, aby jste ho zprovoznili, je třeba nastavit jeho SMTP připojení úplně tím samým způsobem, jako u vašeho obyčejného mailového programu. Pokud lokální síť nepoužívá nějaká další omezení, mělo by to fungovat - alespoň prozatím, než "sky-net" opět posílí. Jestli se chcete podepsat jako sauron@mordor.gov, tak s chutí do toho.

Program přeložený pro .NET Framework 2.0: antirobot_bin_2.0.zip

Program přeložený pro .NET Framework 3.5: antirobot_bin_3.5.zip

Program přeložený pro .NET Framework 4.0: antirobot_bin_4.0.zip (Windows 7)

Alespoň jeden by měl u vás jít spustit. Jeho zdrojové kódy: antirobot_source.zip

Nic neinstalujete. Jen zkopírujete obsah ZIP souboru do takového adresáře, do jakého budete chtít. Zapřísáhlé vyznavače složitých konfiguračních souborů a X stránkových návodů musím zklamat. Poklepete na Antirobot.exe a hned v hlavním okně na vás čučí záložka Connection s veškerými potřebnými položkami k nastavení.

Nápovědy k nastavení a ovládání jsou připojeny přímo k jednotlivým ovládacím prvkům jako takzvané tool tipy. Nad něčím se s myší příliš zdržíte a dostanete návod. Přejít na temnou stranu síly je tak snadné...

Technický dodatek.

Dopis zpravidla nese hluboko v sobě informaci, odkud byl doopravdy odeslán!!! Tuto informaci nelze jen tak odstranit, protože ji server přijímající poštu většinou kontroluje proti IP adrese. Rozpoutat mezi nějakými malými zeměmi válku není úplně dobrý nápad. Je to dohledatelné. Pokud byste se o to přesto pokoušeli, založte si nejprve e-mailový účet v exotickém státě na opačné straně zeměkoule a ten pak antirobotickým mailem použijte.