CounDown

UWP aplikace. Kromě počítače by měla běžet i na mobilních zařízeních s Windows 10. Duševní zdraví není součástí záruky na aplikaci.

Motivace

Jste někde mezi lidmi a vidíte, jak jich nemalá část zírá do mobilů. Napadne vás tak udělat aplikaci na míru právě těmto jedincům, aby v maximální míře povzbudila tuto závislost na elektronice. Protože bych si měl UWP aplikace konečně trochu procvičit, není od myšlenky daleko k činu.

Princip CountDown

Jak název napovídá, ta aplikace něco odpočítává. Co? To máte tak: Zadáte svoje datum narození, zemi, kde žijete, pohlaví a pak už vám to jen odpočítává - zbytek vašeho života. Aby jste z toho něco měli, tak to výsledné údaje zanáší do aktivní ikony v menu Start a pro jistotu vám posílá jednou denně notifikaci. Data bere ze statistik WHO, takže není třeba se bát neobjektivního výpočtu.

Abych nebyl tak zlý, můžete si život prodloužit. Jak? Ve chvíli, kdy aplikaci spustíte, se vychází z předpokladu, že ještě žijete. Proto vám při spuštění přepočítá předpokládaný věk dožití. Maximální možný věk vychází z dosavadních světových rekordů.

Abych naopak nebyl příliš hodný, pro krátící se zbytek života odebírá aplikace vedoucí nuly. Číslo označující rok zmizí, měsíc zmizí, den...

Aby uživateli nezbývalo zbytečně moc času, může zadat takové položky, jako "work for masters" (uvažoval jsem o slově robota, ale to není tak známé jako robot), "routine housework" a "TV + electronic devices". Tyto položky jsou z grafu zbývajícího času vyříznuty jako černý pruh. Samozřejmě je tímto způsobem pěkně vidět zlom na začátku důchodového věku.

Kde se toto prima zboží sežene?

ZDE

Dal bych instalační balíček, ale šetřím pro web každý MB. Bude muset stačit zdrojový projekt pro Visual Studio 2015.

Snad se to uchytí a dočkám se miliónu spokojených uživatelů sledujících CountDown, kteří nebudou cítit potřebu se koukat kolem sebe na ten šedivý, nezajímavý reálný svět po celý zbytek svého života.