Máte-li podezření, že přistupujete k necenzurovanému obsahu internetu, mohu vás uklidnit. Samozřejmě že vám internet filtrují. Definitivní jistoty jsem nabyl ve chvíli, kdy poskytovatel připojení vyřadil mého poskytovatele web hostingu tak dokonale, že nefungoval ani test pomocí PING, dalším ověřováním bylo zjištěno, že blokuje dokonce i SVOU VLASTNÍ stránku s nastavením vlastností mobilního připojení. Bezpečnost musí bejt.

Na dorážku jsem poté stáhnul prohlížeč obcházející cenzuru. Na příkladu uváděném v jistém nejmenovaném článku (neposkytnu informaci na zahlazení stop) se jasně ukázal rozdíl mezi Internet Explorer využívajícím normální připojení a prohlížečem, který standardní nastavení obchází.

Tím prohlížečem je TOR.

https://www.torproject.org/

Pokud vás tedy už nebaví ty tlusté brejlaté intrikánské buzny, které rozhodují, co vidět smíte a co nikoliv, stáhněte si TOR (vůbec se neinstaluje), rozbalte ho, a tam kde máte stín podezření, použijte. Vzhledem ke snížené ochraně to asi nebude nástroj vhodný pro úplné nahrazení stávajícího prohlížeče.

BACHA NA VIRY, TRÓJSKÉ KONĚ A PODOBNOU HAVĚŤ !!!