nedělní procházka

Datum: 07.01.2024
Autor: Mapař

Dnes mi dělá radost přesně ta věc, ze které kdejaký ovocnář šílí: Sníh odtává a zítra bude hezký slunečný holomráz. Fotovoltaika je volná a bude makat.

Vycházka někam na Chroustov bude pro odpoledne to pravé. Ze včerejška zbyla ještě půlka mrkví ...

I dnes nalézám na Pičhoře Galána a Lenku. Jsou navázáni ve vzájemném dosahu, ale jsou to takoví pán a paní koníkovi. Stojí k sobě zády a šípkový keř uprostřed zdůrazňuje vzdálenost mezi nimi. Ta se velmi zmenší v okamžiku, kdy Lenka dojí svojí půlku mrkví a druhou půlku se pokusím donést Galánovi. To se na chvíli dokonce dotkne Galánova čenichu vonícího mrkví. Jinak jsou oba velmi mírní. Když se Galán skloní k mé noze, čekám, co dnes vymyslí. Jen mě olízne. Ani Lenka nezkoušela nic víc, než stát v cestě.pán a paní koníkovi

Ale je uražená. Jak vidí, že budu odcházet někam k batohu, nadejde si jakoby mimochodem poblíž a právem očekává, že ji pohladím. V té chvíli odvrátí hlavu a odkráčí, jako bych nebyl.

Trošku se vybaví zprávy z míst, kde se všechno rozkecá: Ve Znojmě se dozvídám (krom informace o těžitelných zdrojích uranu poblíž Suchohrdel) ještě pozadí příběhu exmoorských poníků v Podyjí. Daří se jim tam tak dobře, že správa parku dala kluku a holky zvlášť a řeší, kam s nimi. Proto jsem minule v tom stádu neviděl žádné klisny. Snad ještě dlouho budou mít Galán a Lenka jeden druhého.Dneska je holka hezky vyčištěná, voňavá a .. uražená. Ráda by Galánovi zblajzla mrkvičky.Galán byl na mě dnes hodný.

Konečně projdu Radimí a pokračuji kolem vzedmutého Vavřineckého potoku na Chroustov. Z Chrousova by se dalo vrátit i po asfaltu, ale přece jen se vyškrábu nahoru na stráň a doufám v nalezení nějaké neblátivé cesty zpět. Mraky mizí a opírá se sem sluníčko. Pohled na zvěř žádný nebude, ale situaci zachraňuje alespoň jeden pěkný dravec moc velký na káně. Pomalu se vracím kolem vrcholu kopce. S klesajícím sluncem začíná přituhovat.Vavřinecký potok už má delší dobu hodně vody.Dostávám se z údolí nahoru nad Chroustov.Dostávám se z údolí nahoru nad Chroustov.Dál to bude o nalezení nějaké neblátivé spojky zpět.
Louka nabízí příjemný průchod na cestu poblíž vysílače.