Novoroční vertical limit

Datum: 01.01.2024
Autor: Mapař

Po probdělé noci se na 13. hodinu sjíždíme na tradiční Novoroční vyjížďku. Málem se nás na tu třináctou sjelo třináct, ale v jednom případě jen návštěva bez kola - takže v pohodě. Netradičně je u gymnázia ruské kolo a u něj pár lidí z personálu. To neuniká Čestmírově pozornosti ...sraz u lékárny

Sváča se raději pohybuje vodorovně, ale i on nakonec překoná obavu, že se kolo zastaví a bude muset slézat po konstrukci dolů. Vlastně je vše v pořádku. Jsme zde, abychom se projeli na kole. Projíždíme se na kole.No a od srazu jsme nedojeli daleko.No a od srazu jsme nedojeli daleko.výhled k IvanoviVše v pořádku. Na kole jsme.
Vše v pořádku. Na kole jsme.

Po nějaké chvíli osedláme svá vlastní kola. Máme dojet Na Školku zkratkou přes Králův Stolec. Výjezd z města není po noci prostý všech střepů. Toho si všímám už v Gránicích, ale považuji to za podhuštěnou duši. Nad Hájenkou je to jasné. Zkouším dofoukat a vydržet na Králův Stolec - marně. Jdu tak do výměny duše a doufám v nenulovou pravděpodobnost setkání na Stolci. Po výměně a přejetí bludného kořene (kdy se povedlo dojet k neméně významné Králově Stolici) už ani nedoufám a na vyhlídce potkám jen pěšáky. Cílový bod Na Školce to jistí.

Závěrečné posezení se spoustou čočkové polévky symbolizující inflaci je hezkou tečkou těchto svátků. Další ráno se ČD v rychlíku Vysočina pochlapí vrácením oblíbených červů a cvrčků do nabídky občerstvení ... škyt!Na Králově Stolci už naši skupinu nenacházím.