podzim ve Znojmě

Datum: 04.11.2023
Autor: Mapař

sobota

Dopolední procházka sice byla fajn, ale odpolední vyjížďka kolem Šobesu je ještě lepší. Výběh exmooraptorů je buď prázdný, nebo útočí odněkud z křoví ze zálohy. Stejně nemám žádnou mrkev, kterou bych jim nabídl. Snad se mají dobře.

Je právě to krátké období, kdy je podzim nejkrásnější. Listí má svoji barvu, ale ještě se z posledních sil drží stromů. Sluníčko už je takové na vychutnání každého paprsku. Zvlášť před západem vytváří kouzelnou hru světla a stínu.V dohledu je Liščí skála.Dál už budou následovat holé stromy a tma.Dál už budou následovat holé stromy a tma.Údolí Dyje bude brzy "nahaté".
Stín přijde brzy.Zářící už téměř ulehl. Je čas zmizet.

neděle

Bu, bu, bu. Bude pršet. Podrobnější pohled na Aladina říká, že brzy dopoledne může ještě spadnout do cca 1 mm.

U Dyje v 9:00 hodin nikdo, takže zvedám telefon. V 9:06 jsem u Luigiho. Dalším účastníkem je Jirka, takže jsme tři. Vzhledem k mokru je větší část přes Vranovskou Ves, Lesnou a Mašovice na asfaltu. Ale něco zelenějšího je také. K Mašovickému lomu pak přijíždíme z nezvyklé strany.

Při pohledu do lomu jsou pěkně vidět ryby a v duchu doufám, že se tam nenacpou rybáři s nějakým krmením. To by šla voda do kytek velmi rychle. Nejlepší koupačka stejně bývá tak v únoru. To je tam viditelnost 5 metrů minimálně.

Dál už jen dojedeme do cíle .. na jedno.Hledání ostružin. Něco se najít dá, ale už ne všude.Navazujeme na zpáteční cestu přes Mašovice.
        V mašovickém lomu se v rozumné míře daří rybám. Ale jestli se sem nakvartýrují rybáři, je voda za chvíli v hazlu.