víkend se světluškami

Datum: 17.06.2023
Autor: Mapař

Kua ja nestiham, asi to budu muset dnes odpiskat. ...

Tak pratele, jsme tu dva. DVA! ...

Jeee ja jsem taky zapomnela napsat, nasi slsvi tento vikend narozeniny, takze bohuzel taky nemuzu. Uzijte si to!

Chtělo by se odpovědět: "Ale samozřejmě, že si to užíváme, božínku!"

Světlušky dnes měly výborné podmínky, tak to odpískaly také. Zatímco v chladnějším, světlejším a větrnějším čtvrtku se podařilo zahlédnout asi 8 kousků přímo na Monte Bů, dnes narážíme na první svítící samičku až v Tremperku. A za ní dvě menší. Vlastně zbylo pohodové posezení za hodně dobrého počasí, s Václavem trochu pokecání a novinek. Pandora zatím ne. Mimochodem, pokud jde o Pandoru, Web už z průzkumem okolí Alfa Centauri začal:

https://www.stsci.edu/cgi-bin/get-visit-status?id=1618&markupFormat=html&observatory=JWST&pi=1

Jinak se den podařil na 1: Nejen že se objevila pídinka s píďaty zde, ale dokonce se i něco dělo. Na hrad Bítov je pěkný výlet, pokud na to buď máte celý den, nebo vynecháte lodní spojení. V našem případě to druhé. Bítov je navíc ve velmi dobrém stavu (100 miliónů korun někde vidět být musí) a lze si prohlédnout zdejší vyhlášené sbírky. Známí jsou sice psi, ale na mě zanechala větší dojem velká vitrína vycpaných koček s kloboučky. Každá z koček reprezentuje jednu baronovu milenku ...na Bítověna Bítověna Bítověna Bítově
na Bítověna Bítověna Bítověna Bítově. Ten kozel vypadá drsně.
na Bítověna Bítověna Bítově. Za každou baronovu milenku jedna kočička s kloboukem.

Kluka se později pod záminkou nalezení ještěrek podaří vylákat na vyhlídkovou skálu nad řekou. Co čert nechce, je tam ještěrek po kolena. Za soumraku se hned pod Znojemským hradem daří nalézt roháče, v neděli si lze v Gránicích odškrtnout slepýše. Příjemně živý start léta.Poštěstilo se potkat slepýše.