nedělní supící

Datum: 26.02.2023
Autor: Mapař

Nedělní ráno není z nejteplejších. Prý se vyskytly teploměry, co ukazovaly 7°C, ale vyjetí do větru mezi zmrzlé kaluže nutilo k přehodnocení. Ale 6 se nás sejde, tak se jedeme zahřát někam do přírody .. přes Plenkovice proti větru.

K mému překvapení měníme v Plenkovicích směr a odbočujeme na Hluboké Mašůvky. Tam se ještě chytám, ale jak tupě sleduji jezdce před sebou, tak to skončí totální orientační slepotou. Jako vysvětlení se nabízí cesta kamsi pod Lapikus. Všude měkká půda, všude spousta větví ležících na zemi. Pod zadek by se hodilo pár koňských sil navíc. Pořádně se v tom nejde hnout. Pak se ocitáme prý kdesi v blízkosti Rudlic. Museli jsme nějakou takovou otočku udělat, protože směr stínu byl vůči původnímu směru jízdy nepochopitelný.

Zpět do našeho časoprostoru se vracím až ve chvíli, kdy se ocitáme na lesní asfaltce na Kocandu (Kravecká cesta). V té chvíli je také konečně možné trochu jet. Od Kravska přes Mramotice už pomalu stačí roztáhnout ramena a vítr udělá to ostatní. Od Přímětic bych čekal možná cestu přes lávku a ono e-e. Začne to jako sídlištní rallye a dostáváme se na trošku exotickou spojku mezi Příměticemi a Pražskou ( https://mapy.cz/turisticka?x=16.0327951&y=48.8731902&z=18 ) ...

... kde nás po 37 kilometrech putování čeká Poutník.scházíme se u DyjePojedeme na Plenkovice.hyperprostor kdesi u RudlicTady je máme, holky malé.
Dostáváme se z močálů ven a brzy zamíříme na Kocandu.