šedivý svátek

Datum: 17.11.2022
Autor: Mapař

Ve čtvrtek se objevuje jedno extra volno. Hodí se zhluboka nadechnout, zavřít oči a vypadnout ven do toho krásně studeného a zamračeného dne protkaného neustávajícím jemným mžením.

Tentokrát nevyužiji přímou silnici vedoucí k Vranovu, ale místo toho ji objedu klidnější cestou přes Kravsko a Olbram na Šumnou. Trochu po té dlouhé době zaváhám v Kravsku na zdejší stavební překážkové dráze právě v prostoru odbočky. Další překvápko čeká, když dorazím do Štítar. Že je za nimi zavřená silnice, by bylo v těchto končinách normální. Co normální není, je to, že se na té silnici dnes 17.11. SKUTEČNĚ PRACUJE! Tudíž tudy cesta nepovede. Naštěstí je pár set metrů severně od Štítar rovnoběžná zpevněná cesta, po které ten úsek mohu objet.

Konečně minu Zálesí, u Stříbrného kopce odbočím na Zblovice a v lese vyšaltruji mozek na volnoběh. Zatím jsou ještě volné plochy zelené, ale je cítit, že to tak už dlouho nezůstane. Den je tmavý a vlhký s krátkou viditelností. Ani serpentiny dolů k Želetavce nemají svůj obvyklý náboj. Jen tmavá cesta odněkud někam. Tuším, že ve Vysočanech jsem někde v oblasti restaurace Selský Dvůr zahlédl nabídku jakési expozice, ale než jsem zjistil víc, už sjíždím k vodě. U Cornštejnu tentokrát neodolám pokušení zjistit, zda se dá obejít i z druhé strany ... patrně nějak ano - bez kola.

Pak už jen líně tou neúspornější dostupnou cestou pokračuji domů.formace hub kdesi u zříceniny ŠimperkPoblíž zříceniny je drobná časoprostorová anomálie na úsporu za letenky.pošmourný den u ZblovicPřejíždím Želetavku u Svobodova mlýnu.
U Bítova se dnes moc lidí nekoupe.