útrpné právo na Vranově

Datum: 01.10.2022
Autor: Mapař

Během středečního zavírání cyklistické sezóny proběhne v temných kuloárech zpráva, že v sobotu má být na Vranově Kaskáda Race (https://www.kaskadarace.cz/). Nakonec proč ne? Mrknu na závod a jestli bude aspoň trochu slušné počasí, hodím tam několik temp ještě poslednějších, než ty předchozí poslední.

Tož jsme na jižní Moravě. Jaké počasí? V sobotu dojedu na místo bez tří až čtyř vrstev oblečení a v nepatrném vánku se nijak nenadřu. Na špetku plážování to docela jde. Během dojezdu už probíhá závod jednotlivců a trasa dolů vede mým obvyklým sjezdem Onšov - Granátka. Později při návratu zjistím, že nahoru se běhá kolem Claryho kříže do Onšova, jsou nějaké úkoly a smyčka se pak uzavře oním sjezdem.

Ale teď se přes most dostávám na pláž. Dozvídám se, že trasa je teď vymlíkovaná důkladněji, takže si mě snad už nikdo nesplete s dalším úkolem (když se na vás valí celý ženský tým, tak to trochu znejistíte). Prokličkuji k vodě a dám si pár temp. Když přimhouřím obě oči a nasadím si přes ně slepecké brejle, tak se voda ještě docela dá. Je tedy pravda, že daleko bych se v ní nepouštěl a účastníci závodu dostanou trochu čočku. Snad se před tím dostatečně zahřáli.

Po plavání pořídím ještě pár záběrů od vodní překážky s ostnatým drátem. První beru dost shora, ale chlapík vedle mě dává dobrý tip na fotky od hladiny. Přiblížím se víc a nadejdu si ven. To bude ono.Mlíka jsou natažena a probíhá závod jednotlivců.záběr z výkonu útrpného právazáběr z výkonu útrpného práva (ne každý je úplně proti)

Je chvíli prodleva a fotil bych pořád to samé, aniž bych byl fotografem závodu. Moc to nehrnu a dám další sadu po další koupačce. Jak už je chladněji, tak mám vršek v moirovém tričku, ale to stání ve vodě nepřekáží. Závodníci jdou do mokrého živlu celkem odhodlaně. V jednom případě se partnerce někdo nabídl, že půjde první. Není to nějak naopak? Ženy přece mají mít přednost, ne? Když se zpětně dívám na fotky, nalézám takové, kterým se tento výkon útrpného práva líbí.pauza na plážizávody jednotlivcůzávody jednotlivcůzáběr z výkonu útrpného práva - to je žůžo
záběr z výkonu útrpného právazáběr z výkonu útrpného právaspěch pod ostnaté drátyJsou zde k vidění děvčata, co nejsou žádná ořezávátka.

Závody týmů tam startovali tuším od 12:40. Když mě později začínají brnět prsty, protože tělo uzavírá prokrvení periferií, uznám za vhodné se přiodít. Údolí opouštím kolem Claryho kříže a beru to rychlou cestou do indické restaurace.Vranovský zámek v začínajícím podzimu.

Sadu záběrů v originál velikosti (pořadatelé jsou o nich informováni) naleznete také na https://photos.app.goo.gl/bLTFxzp23VTxHiuU6