ukončení sezóny 2022

Datum: 28.09.2022
Autor: Mapař

Na Florenc přicházím na autobus v 17:50. Bus nikde, mezi dalšími čekajícími se objevuje informace o větším zpoždění. Bůhví odkud, protože telefonická linka s informacemi je do 17:00. Z elektronické tabule na zastávce spoj zmizí. Ranní odjezd na klubové ukončení sezóny je od Bermudy v 7:30. Začínám hledat náhradní trasy vedoucí do Znojma přes Špilas.

Na zastávce je nějaká linka na Ukrajinu. Ptám se, zda je volné jedno místo do Brna. Nebylo. Možná naštěstí, protože usnout a probudit se před cílovou zastávkou Херсон by nemuselo být úplně ono:

"Зараз коротка прогулянка. Ось вам автомат. Є місто."

Ale OK. Odkudsi na displej opět připluje info o mém spoji a v 19:50 zde ten autobus skutečně je, abych si mohl poprvé a naposled v životě vyzkoušet FlixBus (po drobné potíži s ověřením kódu k odbavení).

Dosyta vyspinkaný po příjezdu ve 23h jsem kolem 7:15 před Bermudou a potkávám pár známých tváří. Dokonce dojde na tvář známou už od základky.

Dnešní výlet je načrtnut rozmáchlými tahy. Vyjížďka lodí po přehradě je obvyklý bod programu. Ale dřív jsem úplně nechápal, jak v něm může figurovat Nová Bystřice (Muzeum veteránů) a Třeboň (oběd). Kupodivu může. Po vyjížďce lodí se vracíme do autobusu a tentokrát jedu jižní magistrálou do České Kanady s veškerým pohodlím.startujemJak je loď v pohybu, docela to fouká.Tentokrát i se vzpomínkou na základní školu.Dnes pojedeme bez zastávky.
U přehrady je dnes klid a jen občas někdo u vody.Skála nám říká, že jsme nějaký ten metr pod maximy.

Zastávka v Nové Bystřici skutečně o něčem je. Zdejší muzeum veteránů (https://muzeumveteranu.cz/) má mimořádně bohatou sbírku směřovanou hlavně na americké koráby silnic. V těch končinách se na spotřebu moc nehledělo a 8-mi litrové motory s výkonem výrazně přes 300 koní nebyly nijak neobvyklé.Největší klenot muzea veteránů.Takto se začínalo.Feministické hnutí mělo s čelní maskou dost problém.

No a pak pokračujeme na divoký západ až do Třeboně. Oběd bude v restauraci DaMartie (https://damartie.cz/), vedle které je pak jiné zařízení s možností ochutnávky vín (https://www.vondruskova.cz/). Přes silnici je možnost procházky po hrázi rybníka Svět ke Schwarzenberské hrobce.Po "kostce ve skluzu" dáváme procházku na hrázi Světa.knížecí hrobkaknížecí hrobka

Zpáteční cesta vede severněji přes Dačice po silnici, která by měla být o chlup hlavnější. I tak to ale něco zabere. Jisté je, že sice projíždíme Lesnou, ale koníčci už někde odpočívají a mrkvička se k nim tentokrát nedostane.