vodohoubý víkend

Datum: 17.09.2022
Autor: Mapař

Sobotu udělám trochu hybridní. Hlavní sice je koupačka na Vranově, ale všiml jsem si také nějakého většího množství hub. Vedle Monte Bů bych za několik minut naplnil tašku žampiony. Když už pojedu na Vranov, neuškodí se v lese trochu rozhlédnout kolem cesty.

U přehrady na pláži pak nalézám nějakou soutěž týmů - vypadá to podle věku účastníků na něco školního. Voda je skutečně ještě v pohodě a není v ní zima. To se bohužel nedalo tvrdit o jejím opuštění do 13°C ve větrném, zamračeném počasí.

Do lesa zapadám za Zadními Hamry a jdu hlavně po hřibovitých. Taška něčeho rozumného se dá tak za 2 hodinky dát dohromady.Lesy jsou pod souvislou vrstvou hub.Voda je ještě docela příjemná. Ale to vylezení na břeh už méně.Na pláži je nějaká soutěž. Možná spíš něco školního.

V neděli přijíždím na sraz a v 9:00 jednočlenný peloton opouští podloubí obchoďáku. Je tedy pravda, že pár minut před devátou trochu sprchlo, ale teď už je klid. Přijde mi, že lidé to s "flexibilitou" začínají trochu přehánět.

Takto to ani moc nebaví. Udělám si tedy jen malé kolečko přes Šobes. Oproti předpokladům má stánek otevřeno, tak si dávám jednu ještěrku zelenou. Při sjíždění Monte Bů pak jinou ještěrku zelenou div nezajedu. Naštěstí stihnu zabrzdit (a skácet se se zacvaknutými botami dolů). Ještěrka uniká.V mašovickém lomu si užívají potápěči.Teplota na koupání už neláká.Přes Šobes se vracím zpět. Stánek bude mít kupodivu otevřeno.Přes Šobes se vracím zpět. Stánek bude mít kupodivu otevřeno.
Na modré obloze pěkně vyniká měsíc.U lávky dnes ve vodě nevidím larvy chrostíků.Podzimní barvy chytá dokonce i kámen.