nedělní Císařův pekař a pekařův císař

Datum: 24.07.2022
Autor: Mapař

Navzdory všem protivenstvím (zapomenuté klíče, poté zapomenuté nářadí) přijíždím na sraz k Dyji s mírným předstihem. K vlastnímu překvapení zde nejsem navzdory dovoleným sám. Dozvídám se, že proběhla porada ve stylu:

"Co kdybychom my dva se sešli už ve tři čtvrtě na devět ... jménem civilizace!"

Nejsem sám jenom proto, že jeden z příjezdů nebyl v 8:45, ale 8:48.

Rozhodování je rychlé. Než tu zůstat a koukat, jedem. Oproti klasice je příjemnou změnou svižné tempo většinou po asfaltu. Nějak se dostáváme na cestu mezi Citonice a Mramotice. Kam až má paměť sahá, nemohu si na ni vzpomenout. Pokračujeme přes Kocandu k Jevišovicím kolem kempu. Zde dáváme vyhlídku a občerstvení.

Bohužel čas se odpojit. Kolegové by rádi ještě dosáhli Rozkoše a Biskupic. Já zde tentokrát nejsem sám a píďata nebudou u Louky celé odpoledne. Akorát v klidu dojet, takže se dnes nedozvím, zda malovaný dům (http://www.mapar.cz/?article=20080323_vyjizdka) v Biskupicích zůstal malovaný i nadále.Jevišovice jsou sice klidnější, ale také o dost zelenější.Nejprve dáme jednu vyhlídkovou a poté pitnou.U Vevčické stráně fotím běláska na hvozdíku.Kolem zadní kaolinky se vracím domů.