za bílým Vranovem

Datum: 27.11.2021
Autor: Mapař

Dnes mám od páté večerní jiný příjemný program, ale vzácná možnost svezení na sněhu zabírá. Času je celkem dost. Přesunu se rychle na Vranov, abych si cestou zpátky užil Podyjí.

Na silnicích už je jen mokro, ale jakmile přejedu na polňačku z Onšova, jsem v panenském sněhu. Dnes si Zajedu jen na Claryho kříž, aniž bych sestoupil až k přehradě. Cesty jsou dnes trochu komplikovan a obětuji přehradu, abych navštívil Šobes. Vyhlídka je navštěvovaná dost na to, aby na ní dnes už stopy byly.Tou projetou cestou to teď nebude. Zamířím na Claryho kříž.Opět u své oblíbené vyhlídky.Na vodě není a zatím ani nemůže být náznak ledu.Přímo na místě je trocha jmelí.

Otočka domů. Je to dál, ale za to horší cestou. Ještě trocha asfaltu k ovečce a přejíždím na Lipínskou cestu. Ve chvíli, kdy cesta začíná klesat, si konečně mohu vychutnat panenský sníh bez dřiny a s bonusem dvou labutí v Dyji.

Zvažuji Sealsfied tak dlouho, že mě to dovede až k bývalému mlýnu k překvapení dne: Poznáváte volavku popelavou?V Podyjí už je trochu zataženěji.U zadní lávky má svoji schovávačku pár labutí.Nedaleko mlýnu potkávám volavku popelavou.Nedaleko mlýnu potkávám volavku popelavou.