skoro osamělá koupačka

Datum: 02.10.2021
Autor: Mapař

Ráno to vypadá spíš na procházku, než mě Aladin přesvědčí, že nízká oblačnost půjde do kytek. Tentokrát mám proto přibaleny plavky a stoupám na Větrník. Všude je klid, že by se dal krájet. Pláž nejspíš budu mít celou pro sebe ... sova, která vystartuje z houští po mé levici, srovná let nad cestou a stoupá směrem přede mě trochu doprava. Pak se v tunelu cesty dostane nad stromy a zmizí.

Kolik stvoření mohu takto minout, aniž se prozradí?

V lese je medově podzimní pohostinné prostředí, ale i zde, trochu výš než Znojmo, začíná být v lese sucho. Snad jsme si letošní vláhy užili, protože to začíná být jako na burze: Minulé počasí neříká nic o budoucím.

Konečně se pozvolna na pohodu dostanu k hrázi. Nebylo kam spěchat, protože se teprve otepluje. Teď hopsnu na tu opuštěnou pláž ... Kde se tam himlhergot bere tolik lidí?Podyjí pod Zadními Hamry

Nějaké koupaní se tam nekoná, opékání na slunku také ne, přes pláž jsou roztahaná nějaká mlíka ... do startu zbývá 15, 14, 13, ... Ukáže se to být závodem Kaskáda race (https://www.kaskadarace.cz/).

Nakonec se někam uklidím, ale na klidné místo asi těžko. Co se ptám pořadatelky, tak pláž je volná s tím, že stačí nelézt do dráhy. Rozložím se proto na písku hned u vody mimo trasu běhu. Jen jeden ženský tým mě později asi považoval za další úkol, než si všimly, že překážku mají jinde a změnily směr. Do vody mám cestu volnou.

Zpočátku trochu vyráží dech, ale ještě je teplá dost a nějak se to srovná. Jen mě pak po plážování budou brnět prsty, jak tělo omezuje oběh v periferiích. Z pozice okolo 15-20m od břehu mám hezký výhled na překážku z pletiva, kterou mají závodníci podlézt po krk ve vodě. Teď žádné divočiny. Otočím se a plavu podél břehu zpátky. Krásný podzimní den zde v údolí přehrady vynikne. Kam se podíváte, tam to končí lesem. Připadá mi, že červenání listí výrazně zrychluje.Hodím se na pláž jak leklý vorvaň.Voda je po chvíli ještě docela příjemná.Jeden z úkolů je zazvonit.A nejde to nějak jinak?
Když já nevím.No dobře.Tak snad nějak.Podívej Mirečku. Takhle nechceš dopadnout.
Klídek je na vodě.

Návratovou cestu se rozhoduji vést kolem Šimperáku. Zapadnu tam do lesa, který je trochu bokem, podívám se po houbách (s mizivou šancí na úspěch).Na zpáteční cestě zastavuji u Šimperáku.Na zpáteční cestě zastavuji u Šimperáku.Na zpáteční cestě zastavuji u Šimperáku.