svátek

Datum: 28.09.2021
Autor: Mapař

Od nádraží mě doprovází tma a vytrvalý déšť. Nebyl čas vyhodit doma náklad. Cestou z Kauflandu tak dělám s taškami zastávky jak Ježíš Kristus s křížem. Zítra se nenakupuje.

Ráno trochu vydechnu a uvažuji, co na sebe - než vyjdu na balkón. Mohl bych si dnešní 28. září splést se začátkem krásného letního dne. Je čas chvíli vydechnout. Cesta na Vranov by měla být to pravé.

Stánek Znovínu u Havraníků nezahálí a podobně ten na Šobesu. Mezi nimi je příjemný uklidňující tok Dyje uprostřed zeleného údolí hojnosti.

Od Bezkova už volím méně zelenou cestu po okreskách, ať se také někam dostanu. Vranov se přiblíží celkem rychle a tentokrát netypicky sjedu dolů kolem Švýcarské zátoky. Už zde je vidět, že v přehradě překvapivě klesla voda a zanechala za sebou obnažený pás skal. Později na pláži sáhnu do vody a zalituji, že jsem nevzal plavky. V tom dnešním klidu by to bylo perfektní.opojné babí léto pod ŠobesemPlavky by nebyly úplně od věci.Stromy začínají chytat první trochy žluté.Stromy začínají chytat první trochy žluté.
Pláž je daleko klidnější, než uprostřed léta.poslední veslařI na druhé straně se ještě někdo koupal.Claryho kříž je dnes docela obsazený.
Tyto se zde na zimu ve stále otevřené vodě zabydlí.