nedělní slunečná

Datum: 30.05.2021
Autor: Mapař

V neděli nás čeká vyjížďka krásným prosluněným dnem - pokud je okno záchodu obrácené správným směrem. První sprška přichází vzápětí.

I tak se sjíždíme v šesti lidech a spekulujeme kam dnes. Klasiku prý už nikdy. Je na ni tolik lidí (sám jsem tam předevčírem byl s píďaty), že se tam nedá pořádně jet. Na Mašovice a Lukov jsou cesty čisté.

Do lesa dnes sjedeme až nahoře u Aralky ať to trochu odsejpá. Další sprcha je slíbená na 11h, takže se moc nezdržujeme.Tentokrát se docela scházíme a kvůli předpovědi volíme kratší a rychlejší okruh.

Nicméně v Mašovicích je do natáčení kilometrů přidána jedna kulturní vložka: Je zde pěkně upravený bikepark. Pevné asfaltové vlny na různé cyklistické triky, pravidelné tvary, dobré značení. Dokonce i jeho poloha je vyloženě kultovní. Nakonec, posuďte sami:poloha bikeparku


Navštívíme bikepark Mašovice.Navštívíme bikepark Mašovice.

Ale každá srandička jednou končí a znovu se vydáváme na cestu. I když se jinak přesunujeme poměrně rychle, krátkou zastávku u Žlebáku si dáme. Říkám si, že do Lukova už to máme blízko, ale ukazuje se, že pokračujeme na Čížov. Ale tím lépe. Cesta do Čížova vede dolů k potoku a skrz les.Pokračujeme dál, abychom mohli dosáhnout Čížova.Většinou jedeme svižně, ale u Žlebáku je přece jen pauza.Většinou jedeme svižně, ale u Žlebáku je přece jen pauza.Většinou jedeme svižně, ale u Žlebáku je přece jen pauza.

V Čížově už doopravdy otáčíme, abychom se kolem Čížovského rybníku vrátili zpět na asfalt a na krátký oddech do Lukova. Když se později přes Bezkov a Mašovice vracíme, ukazuje se, že počasí nás předešlo. Sprcha se zde uskutečnila pěkná - ale bez nás.Z Čížova ujížďíme před očekávanou přeháňkou domů.