větrný výlet

Datum: 02.05.2021
Autor: Mapař

Se čtvrteční informací, že se jezdí normálně, přijíždím na sraz - také jako normálně. Městské hodiny odbíjí devátou a ono nic. Ale OK. Připusťme, že za mým příjezdem byl podrobnější pohled na předpovědní mapu. Pršet má. Jenže ne tady.

Co s tím? Vím ještě o jiném srazu a zvedám telefon.

Je to dobré. Sice si moc neodpočnu, ale na to jsem měl včerejšek. Za pár minut se scházíme a na severozápad VPŘED!!! (Nejbližší srážky mají být právě na severozápadě) Takto se se značným úsilím prodereme otevřenou krajinou do Plenkovic a konečně decentně vydechneme mezi stromy. V mém případě o to víc, že jsem oblečení podcenil. Lesem projedeme k Ham-ham a dalším lesem míříme na Šumnou. Dokonce i zde je zbytek protivného větru a těším se, až někde v Lesné otočíme na východ a přejdeme na warp.

Proti klasické vyjížďce je tohle fofr - snad s výjimkou stoupání ze Šumné na Lesnou. Vždy, když jsem se vracel řádně vycinkaný z vysočiny, tak jsem dvojici kopců ze Štítar na Šumnou a ze Šumné na Lesnou moc nemusel. Teď nemám za sebou 150, kopec je jen jeden, ale boční vítr se snaží. Jsme mimo silnici na chodníku, abychom neblokovali dopravu.

Tak konečně v té Lesné, otočíme na východ, přejdeme na warp ... a ono to letí tak dobře, že bude oklika přes Lukov a trocha lesa.pádíme domů