prvomájový výlet

Datum: 01.05.2021
Autor: Mapař

Sobota nevypadá tak hrozně, jako celostátní předpověď. Protože z prvomájové vyjížďky zbyl jen společný sraz na cílovém místě, nořím se do zeleně, abych se tam prodral opojnými hromadami květů cestou. Jaro je chladnější, ale tu vláhu už to chtělo. Ani nepamatuji, kdy byl v údolí takto rozbujelý porost plicníku lékařského, hluchavky šalvějové, sasanky hajní a dalších. V květu jsou i stromy a keře a ne všechny kvetou bíle. Sněženky už u řeky dávno odkvetly, ale mají důstojnou náhradu vůní a barev.U poníka vidím návštěvu.Lidí je všude plno.údolí pod kopcemúdolí pod kopcem
Plicníky i Hluchavky šalvějové jsou v plném květu.SasankyNa rybníčku je klid.

V cílovém místě to dnes žije. Není tak špatně aby se nestavilo na občerstvení dost lidí. Lze se tu opět cítit jako člověk. Na teplo je zde oheň a zdejší dětský koutek je ten samý, jako před dávnými lety. Po střípcích se sjíždí současná parta vyjížďkářů, takže jsem zanedlouho mezi svými.chvíle odpočinkuPostupně se scházíme teprve v cíli.

Co dál? Objevuje se návrh přesunu do vedlejší vesnice. Myšlenka souvisí s vizí lepšího piva. Na vlastní oči vidím průjezd dobrého silničního kola po lesní cestě s téměř štěrkovým povrchem. Zanedlouho už parkujeme na místě. Jak se ukazuje, u místních znalců všech tekutin. Netrvá dlouho a začnou lítat kořalky. Toto občerstvení je ale jen zastávkou na cestě ke špekáčkům, takže tu nezůstáváme.Přesuneme se na další posezení.

V cíli je příjemné posezení s přáteli, špekáčky a krátkým nezávazným románkem se zdejší kočkou. Když ji přiložím hlavu k hrudi, slyším vevnitř hluboké spokojené předení.
        Když téhle krásce přiložím hlavu k hrudi, slyším v ní hluboké předení. Byl to krásný náhodný románek.