jarní neděle

Datum: 04.04.2021
Autor: Mapař

CRR - CRRRR

"Ano?"

"Á, ty jsi doma. Samozřejmě, že ano."

Tak se nám po včerejší nedělní mění čtyři pondělní štace na pět. Dnes je alespoň příjemně. Na druhou část pochůzek dokonce nesu bundu domů. Včera tomu ale tak nebylo. Když v neděli vstávám s předstihem, abych se před jízdou probudil, teploměr je 2 - 3 stupně nad nulou.pondělní úlovek

Nic moc. Páteční kraťasy zůstanou na svém místě a jdu do zimního. Trochu se oteplí, ale oblečení je celkem přiměřené. Optimismus vlévá do žil slunce a vědomí, že sraz je tentokrát najisto.

Dnešní průjezd bude celkem rychlovka po lepších cestách na severozápadě. Je to jedině dobře, protože mi ke klikám nezbude, než sehnat místo mlýnku na kuličky nový střed. Také se konečně podařilo přijít na to, proč omezeně funguje přesmykač: Je rozbitý. Bude tam pár výměn. Zatím to ještě pár set kiláků ujede, ale žádná sláva. Na devátou se setkáváme a vyrážíme ven.

Lepší cesty ještě automaticky neznamenají asfalt. Vítr je dnes minimální, ale přesto si užijeme lesů jak jen to jde. Dostáváme se dokonce pár kilometrů od přehrady blízko míst, kde jsem byl předevčírem. Ale zde už otáčíme nazpět přes pole. Zprvu tu cestu mylně pokládám za část trasy bývalého Agro Survival, ale pozdější pohled do mapy ukáže, že jsme ještě o vesnici vedle. Od Agro Survival je i odlišnost suché cesty. Sice pršelo, ale i foukalo.

Od vesnice okamžitě přejíždíme na vedlejší silnici, abychom se vyhnuli hlavní. Žádný ambiciózní přejezd řeky se ale konat nebude. Jen si přejedeme tak, abychom se zpět na kraj města dostali údolím, prolezli myší dírou a užili si ještě jednu jarní nálož konikleců.
        Po průjezdu přes trasu vypadající jako Agro Survival se vracíme údolím zpět.
      Jeden koniklecový kopec máme téměř za barákem.ještě krátké ohlédnutí na Gránické údolí