30: cesta za třemi

Datum: 06.03.2021
Autor: Mapař

S blížící se rovnodenností je příroda těsně před probuzením. Možná ještě chvíli, až na denním pořádku nebudou ty protivné ranní mrazíky. S příchodem slunce se ale dlouho schovávat nebude. Příliš mnoho bašty pro zelené rostliny, než aby mohla být opominuta.

První ptáci si hledají flek, aby se na léto dokonale zabydleli ve svém zeleném ráji. Dokonce i lidé už opouštějí svoje nory a na cestách lze někoho potkat. Zvlášť odpoledne a u zámečku, který je blízko města. Pokud pokračujete na jih do země nezemě, lidí ubývá a budete většinu času v dohledné vzdálenosti sami. Pokud si nechcete zaplavat, je to odevšad daleko. Jen příležitostně se tu mihne zbloudilý cyklista.U zámečku není dopoledne moc lidí. Odpoledne to bývá jinak.Všude kolem jsou louky a lesy.cesta do NevidímSlepé meandry se brzy probudí a zazelenají.

Velká část krajiny je už ze své podstaty ptačí ráj. Slepé meandry, mokřady, dostatek stromů a rozlehlé louky pod nimi. Navzdory vzdálenosti i zde na konci světa můžete nalézt pár turistických informací včetně snímků potopy roku 2010. Nakonec dojdete na nejzazší výběžek pevniny něco málo přes 15 km od města. No a dál? Pak máte na výběr ze dvou možností:Cisterna hlásá, že cíl je blízko.Meandry jsou na cestě k soutoku stále větší a větší.Oblast je rájem ptactva. Zde se moc lidí neobjeví. Jsou zde stromy, mokřady, spousta místa.Stromy na posledním úseku jsou holé. Je tak vidět blízkost řeky, která by v létě byla plně skrytá.
Teď by se dalo skočit do vody a vybrat si zemi na azyl. Něco mi říká, že ta vpravo.Starý kmen dosud vzdoruje vzduté hladině.