nedělní politická

Datum: 31.01.2021
Autor: Mapař

Po čase se zase scházíme. Dnešní chladné dopoledne vytváří pro pracovní politickou schůzku docela dobré předpoklady: Na grémium lze dojet snadno a v čistotě, protože zem je zmrzlá. A stejně tak z klimatických důvodů to úplně neláká k tvrdnutí venku.

Město opouštíme údolím a po troše asfaltu jsme v polích. Skutečně to zde nelepí. Ale ty zmrazky jsou spíš na celopéro. I tak lepší než nic. Jinak bychom se v těch rovinách nevyhrabali buď z bláta, nebo asfaltu. Naštěstí se i zde dá najít nějaký lesík, takže cesta nevypadá v tomto dopoledni tak ponuře.

Dnes mi to nějak nechce jet. Ostré zmrzlé rýhy vyježděné auty, ne úplně v závodní formě a čím dál větší magie s řazením - už bych si to mohl seřídit. Přesmykač nakonec rozhoduje za mě, že v nejbližší době seřízen prostě bude: Nejde z trojky podřadit na 2. Řadící magie se dostává do dalšího levelu tím, že za jízdy kopu do přesmykače, aby konečně podřadil. Pokud podřadí, mám naopak silový problém narvat tam trojku. Podezírám zamrzlou vodu v bowdenu, ale pozdější prohlídka doma to nepotvrdí a přesune pozornost do nepatrných temných zákoutí samotného přesmykače.

Nakonec sjíždíme z polňačky na asfalt a do vesnice. Pozdější zpáteční cesta bude dost odlišná. Zdejší prodleva úplně stačí na to, aby se šeď změnila na azuro, vítr ustal, z mínus se stalo plus. To také znamená, že do polí už se nepodíváme. Zbývá jen svižné tempo domů a vychutnat si vzácné slunce.Pojedeme přes les.společné foto