mokrá sobota

Datum: 30.01.2021
Autor: Mapař

Dnešní homeless-office pokračuje ve tmě a mrazu na lavičce v zasněženém autobusovém nádraží. Naštěstí už jsou všichni bezďáci uklizení někam do tepla. Půjde ten modul po výměně knihoven spustit?

Přitom začátek dnešní expedice byl tak slibný: Všude na přestupy dost času. Pak mě jedna drobná chybka poslala při dělení soupravy na jinou trať a komorní koncert pro 3 vlaky se mění na chorál pro 5 vlaků a autobus. Nějaký úchyl by to mohl pokládat za umění. No nic. Není důležité znaménko zážitku, ale jen jeho intenzita. Kolem deváté se dostávám tam, kde jsem chtěl být.

sobota

Sobotní počasí vypadá opravdu slibně. Teploměr zahřívaný sluncem mě láká do příjemných 16°C. Pokušení vzít si na vyjížďku kraťasy ještě pro tentokrát odolám. V lednu jsem kdysi jel v kraťasech. Tehdy byl tmavý, vlahý večer s teplotou kolem 15°C. Toho nešlo nevyužít.

Dnešní opatrnost se mi vrátí poprvé, když vyjdu ze dveří do větru. Podruhé, ještě nedaleko města, když teplota padne k nule, obloha zčerná a objeví se sníh s deštěm. Takže výlet dnes nebude takový měkoučký a růžovoučký. Božínku! Pokračuji k přehradě cestou tak přímou, že už jsem ji párkrát využil i pro pěší výšlap. Jen ke konci improvizuji a odbočím k zátoce. Využiji toho, že cesta vede lesem nebo údolím. Přehrada je při dnešním směru větru vůbec zajímavě zašitá. Čekal jsem skoro mořské vlny a ono nic. Bez ohledu na počasí je na hrázi dost lidí. Ale to se dá v dnešní době čekat.Ještě u města je krásné počasí.Ještě u města je krásné počasí.Po slunci přišel déšť, po dešti trocha sněhu. Teď už je relativně klid a zastavuji u vody.Leden-neleden. Lidí je zde celkem dost.

Na cestě zpět už s kilometry tak nešetřím. Vítr mám v zádech a déšť si také dal pohov. Zamířím do údolí, abych přejel řeku.Celé údolí zatím ještě spinká.Horní přehrada ještě prostor na vodu má, pod městem to začíná být zajímavé.