dilema

Datum: 10.01.2021
Autor: Mapař

V době, kdy už se celá ta kovidová kauza zvrhává v blamáž (reálně jsme nejspíš za polovinou populace) si lze provést jeden malý myšlenkový experiment:

Je březen 2020 a právě vycházíte z obchodu, kde jste nakupovali potraviny. Tou dobou už jsou opatření v plném proudu, pracuje se s číslem 3,5%, s informací o bezpříznakových a o snadném šíření podobně jako u chřipky.

Vzhledem k tomu, že jste dokázal dokončit přinejmenším základní školu, víte co to znamená - pro jednoduchost se dvojkou: Jeden to předá dvěma, ti dva čtyřem, čtyři osmi, osm šestnácti, 32, 64, 128, 256, 512... Rozjede se to kurva rychle, ledaže by se podařilo od sebe všechny lidi odizolovat. No, taková izolace (7.7 miliardy lidí ve všech zemích světa) je hodně ujeté sci-fi. Jedna z mála jistot je, že tohle nebude fungovat. Proto ostatně hromadíte zásoby potravin.

Je to okamžik jak před ponořením do studené vody. Čísla narůstají a čas k rozhodnutí se vám krátí. Stojíte před obchodem, máte nemytou pracku, která sahala na všechno možné a pře sebou dvě volby:

Je březen 2020. Přeji hezké chvilky strávené při výběru.