asfaltová

Datum: 03.01.2021
Autor: Mapař

V neděli se scházíme v hojném počtu, jak už to v zimě bývá. Žádné rodinné dovolené u moře (alespoň ne v EU), jen víkendy na vyjížďku. Ráno příjemně překvapuje teplota asi 4° nad nulou. Oteplilo se a lze něco odložit - třeba sluneční brýle. To samé počasí ale způsobuje potíže s blátem.

Kočka šplhající po skále sleduje náš odjezd. Ne úplně tomu věřím, ale traduje se, že nejméně bláta bude, když vyrazíme směrem do polí. Špatná předtucha se ukazuje ... nesprávná. V polích se držíme asfaltu a prokličkujeme tudy zpět na cesty položené výš v kopcích. Zde se budeme ad-hoc rozhodovat, zda se znovu vrátit dolů k polím, nebo přejet řeku.Kočka sleduje náš odjezd.Pojedeme chvilku po rovince.Objíždíme hlavní a budeme pokračovat do kopce.

Rozhodování napínavé až dokonce. Ve výsledku se vyšplháme na protější svah řeky a přejíždíme po místních silnicích mezi vesnicemi. Teď to na nějaké polňačky opravdu není. Bohužel teď v lednových nedělích zde bývá obvykle otevřeno až odpoledne, takže na jedno je třeba se přesunout do města.Vyjíždíme zadní cestou od řeky.Vyjíždíme zadní cestou od řeky.Opět v polích. Je bláto, takže se nevrátíme údolím, ale vezmeme to po asfaltu přes kopec.Přijíždíme do vesnice. Dopoledne zde ještě není otevřeno.