konec sezóny 2020

Datum: 31.12.2020
Autor: Mapař

Protože je krom kvantové konečně dosaženo i infekční nadvlády (64% procent testovaných), lze se v klidu sejít a nedělat si s tím žádné násilí. Tím spíš, když už jsem to dávno měl. Ke zprávě v televizních novinách o prvních 19-ti naočkovaných (z 10,7 milionu) není víc co říct. Je samozřejmě třeba dodržovat zvýšená bezpečnostní opatření: To znamená žádná místa, jména, obličeje, časy, vypnuté mobily atd.

Dopoledne se sjíždíme na okraji města, abychom si na konec roku dali trochu oraz. Teď na Silvestra máme docela štěstí na počasí - svým způsobem. Sluníčko je příjemné a v zimě vždy osvěžující. Ale je doprovázeno blátem na rozmrzlé zemi. Počasí dnes nalákalo na vyjížďku trochu větší skupinu. Cíl není určen předem a volí se teprve na srazu.Scházíme se na okraji města.Zdravotnictví vypadá nějaké zasekané.

Nejprve se od řeky vyhrabeme boční cestou na kopec. Prý je její výhodou menší prudkost, ale k tomu se stavím trochu skepticky. Pozvolnější stoupání bude zákonitě delší.Vyjíždíme boční cestou z údolí.Vyjíždíme boční cestou z údolí.

Ale nakonec jsme nahoře a pokračujeme na vyhlídku. Záhy se ukazuje, že v tomto slunečném dni pokračuje na vyhlídku těch lidí poněkud víc. Asi jako na fotbalový zápas okresního přeboru. Na místě se daří najít flek a necháváme obíhat placatky. Na přímý sjezd dolů to tentokrát nebude. Hezky v klídku oklikou vrchem. Koneckonců můžeme okliku využít na další zastávku s kolujícími placatkami a tentokrát i trochou trhavin.Nejprve se přesuneme na vyhlídku.Na vyhlídce necháváme kolovat víno a placatky.pravé silvestrovské zátiší

Přes řeku se těším a brzy se mi to přání splní. Dnes je hladina obzvlášť hladká. Zářící se už pár dní vrací a zde to působí takovým utěšeným dojmem, kdy květy pod zemí čekají (a chvíli čekat budou) na budíček.

Zatím budeme stoupáním nahoru probuzeni spíše my. Jak už to s tím kopcem bývá, nahoru dojedeme prakticky čistí. Protože je Silvestr a každý máme ještě své domácí záležitosti, rozjíždíme se bez nějakých větších zdržovaček.K řece se těším a brzy se dočkám.Hladina je dnes mimořádně klidná.Řeka má teď vody dostatek.stoupání od řeky