sobotní likvidační

Datum: 14.11.2020
Autor: Mapař

Sedím ve zpocených hadrech v křesle, třesou se mi ruce, v sedě se mi nedaří zdřímnout a děsí mě myšlenka, že bych měl dojít 5 kroků pro další slazený čaj. Světlo - bylo, čepice - byla, jablka z okolních stromů - nebyla. Spoléhal jsem na to, že při volné jízdě to metabolismus utáhne a vzal jsem si jen pár syrečků. Ospalost doprovázející nedostatek cukrů jsem začal cítit bezmála 50 kilometrů od domova, kdy už ve tmě nebylo na stromy pořádně vidět. Na posledních 15 kilometrech jsem zápasil s pokušením vzít si povzbuzovadlo.

Teď si uvědomuji: Ještě že jsem si ho nevzal. Tyhle závodní oblbováky jsou pro situace, kdy v těle ještě něco je. Kdežto já se vycinkal dlouhou pomalou jízdou do sucha.

I tentokrát jsem si dal něco delšího. Home office je sice fajn, ale po nějaké době už leze na mozek. Je potřeba se občas někam pohnout. Zřejmě to tak cítili i ti trempové, které jsem potkal cestou a kteří zrovna hledali tábořiště. Zvláštní, že neměli jakoukoliv mapu a při ukázce té mojí padla otázka, zda to žluté je silnice. No jo. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Třeba se dají na tremping.Ještě mi trochu světla zbývá. Tak akorát do cíle.Tak vážení, do 21:00 ať jste ve stáji. Opatření jsou opatření.

Spěchám dál. Snad se mi v cíli podaří chytit poslední paprsek. Moc ale nedoufám. Z vrcholu posledního předělu se mi otevírá pohled do údolí zalitého večerním sluncem. Zvažuji blízkou rozhlednu, ale zaparkovaná auta věští nával. Zbývá sjet do města, přejet řeku a vyškrábat se nahoru k vodě.Buď je to ohniště, nebo nějaký barák. Je čas chytnout smrákání v cíli.Být konečně ve 3D úplně pohladí na duši.

Konečně tam, kde mám být. 2 kačky na jinak prázdné hladině mají rande pod ohnivými červánky, na nedaleké hrázi je rozsvíceno a zdá se že i zde v blízkosti někdo plánuje strávit noc.

Je pozdě. Ještě jeden pohled, vdechnout pár syrečků a pozvolna se vydat k návratu. Je krásný večer. Velký vůz mě dovede k Polárce a Polárka domů.Konečně se na moment uvelebím v cíli. Kačkám je zde snad dobře.Jím syrečky, a piji vodu. Domů to chvíli potrvá.