nedělní kolem Znojma

Datum: 12.07.2020
Autor: Mapař

Po včerejším koupání v mašovickém lomu (který jsem díky příznivému počasí měl sám pro sebe) si i na dnešek přidávám do batohu plán B. V podloubí Dyje se záhy ukazuje, že osuška a plavky budou plnit roli tréningové zátěže, protože se nakonec scházíme v sedmi lidech.

Podle různých plánů pro odpoledne to vypadá na nějakou rychlovku. Kormidla se pro tentokrát ujímá Sváča a záhy míříme do nemocnice - tedy vlastně k nemocnici. Už po přejezdu mostu zahýbáme doprava a hned se ocitám na neznámých cestách a cestičkách. Velikosti jsou tak od šířky řídítek až po tu novou cyklostezku, co se posledních pár let buduje kolem Znojma. Je to zde pěkné, ale za jízdy se mi blbě fotí.

Zajímavé, že se po včerejšku daří vybrat k jízdě takový terén, který si vzápětí neodvážíme domů. Skutečně nic lepivého. Takto se podaří prokličkovat snad většinu lesů na předměstí, projet Načeratickým kopcem, až se dostáváme někam do blízkosti tratě Znovínu. Po přejetí železnice poznávám spojnici na Šatov.

Přes Havraníky se vracíme do tradičnějších míst. Začíná být čas na chvilku zastavit.na srazuU kapličky přejdeme trať.U kapličky přejdeme trať.Máme směr na Šatov.
zasloužená zastávka na konci cesty