víkend

Datum: 28.06.2020
Autor: Mapař

V sobotu si dopřávám relativní klid. Sraz se spolužáky na 30-ti leté výročí v 17h ani nenabízí moc alternativ. Jen se přes poledne nesměle rozplavávám na Vranově. Jsem sice zásobený na obeplavání přehrady (nemám sebou nic cenného), ale začátek sezóny a teplota kolem 20°C ... No, snad příště. Spokojím se s cca 700 m.

Sraz je krásný, ale na dlouhé ponocování u půllitru nemám. Kolem 23h se odpojím, abych pod muzeem ještě jednou zkouknul světlušky (nejde o nějaký soubor, ale skutečně o ty svítící broučky) a pádím domů, abych nezaspal nedělní.

Neděle.

Nezaspal jsem. Na sraz přijíždím jako první ... a současně jako poslední. Slunečno, třicítky. Jak už teda musí bejt, aby někdo přijel?

Prozíravě mám v batohu plavky. Plán B je dojet do Mašovického lomu, hodit koupačku, dokud tam je k hnutí, a pak se projet. A ono opravdu. Po příjezdu má ta fronta aut u lomu ještě výrazně pod 100 m a skalní výběžek je zatím prázdný. Všichni jsou na pláži. Teplota vody je zde myslím srovnatelná z Vranovem. Než obeplavu první kolečko kolem nádrže, začíná se to místo plnit. Prozatím stačí.Do mašovického lomu přijíždím krátce po 10h, takže ještě stíhám solidní prostředí ke koupačce.Tentokrát jsem v lomu zahlédl i normální velké ryby na talíř.Po obeplavání obvodu lomu vyrazím do Šumné.

Znovu se svěřím do péče přítulných třicítek a dopotím se do Šumné. Od snahy o další postup mě neustále vytrhují zbytky třešní a višní. Když už na kole sedím, pořád se nemohu rozjet. Možná mě uhranuly ty světlušky. Ze Šumné vyrazím zadní cestou na Vranovskou Ves a potkám zakletou princeznu s jejím bráchou. Z polibku (pro jistotu - co kdyby?) nakonec nebylo nic. Buď byla princezna netykavka, nebo jsem to poplet a naháněl jejího bráchu.Tato zakletá princezna byla nějaká netykavka. Pořád se nechtěla nechat políbit. Asi ji bolela hlava.

Z Vranovské Vsi pokračuji na Jevišovice, ale nakonec se otáčím dřív a vracím se přes Hluboké Mašůvky.Lidé z některých zemí by si mohli myslet, že už to mají za sebou a ocitli se v ráji.Osobně si počkám a sjedu se až makovým koláčem.