domů

Datum: 31.05.2020
Autor: Mapař

Ten zdejší kraj vypadá izolovaně. Zdání ale klame. Přejdu do režimu stealth, použiji nepravděpodobnostní pohon a 4,5 hodiny po opuštění metra jsem u dveří v celkem rozumnou denní dobu. Výpadek obvyklého spojení je nahraditelný minimálně třemi dalšími způsoby.

Tento prodloužený víkend budu s vyjížďkou jen paběrkovat. Před víkendem sice hodím koupačku v přehradě (už má prý kolem 17°C) a zajdu na vyhlídku, ale jinak skoro nic. Nejsem zde sám. O to víc se po dlouhé pauze těším na nedělní.

Počasí se těšilo také. Na dnešek jsou ideální podmínky, kdy se na cestách nebude prášit. Navíc není třeba tahat zbytečně moc pití, protože není vedro. V nadějném očekávání hojné účasti přijíždím k Dyji. Před devátou čekám na další účastníky ... a čekám ... a čekám.

Nechápu.

S těžkým srdcem tedy odjíždím na starou klasickou cestu sám. Místy mi přijde kamenitější než kdysi. Navštívím vyhlídku, ponořím se do údolí a přejedu lávku. Zde na ostrohu obtékaném řekou mířím ke známému stánku. Vždy k jeho otevírací době mají poznámku, že za špatného počasí je zavřeno. Obsluha stánku je tak nejvyšší soudní autoritou při rozhodování, zda je počasí hezké nebo ošklivé.

Přijedu tedy předložit své argumenty ohledně dnešní osamělé vyjížďky. Přidám soudní poplatek 170 Kč a ... převezmu rozsudek v podobě Tramínu červeného - pozdní sběr s logem ještěrky. Měl jsem tedy pravdu. Dnes je krásné počasí.Nikdo další nepřijel. Podnikám klasickou cestu.Nikdo další nepřijel. Podnikám klasickou cestu.Nikdo další nepřijel. Podnikám klasickou cestu.vzácný déšť
Podle ptactva musí být ve vzduchu dost hmyzu.Otevřený stánek dokazuje, že je dnes hezké počasí.