výlet k řece

Datum: 25.04.2020
Autor: Mapař

Protivný vítr. Maxima kolem 18°C by za jiných okolností mohla být až dost. Dnes lituji, že jsem si pod dres nenacpal ještě jedno moirové tričko. Přehoupnu se přes zelené lesy, sjedu do údolí a cílová řeka ... nikde.

Kde ji máš? Hledej!

Jsem mimo papírovou mapu. Hic sunt leones. Co si vzpomínám na elektronickou verzi, tak se k řece ještě přes něco jede. Zatím proto pokračuji po zelené a zjišťuji, že to "něco" je dost nahoře. Za vrškem mi zmizí i ta zelená, takže se chtě nechtě musím zeptat domorodců. Štěstí mi přeje: Domorodci už jedli, tak mi jen ukáží správný směr, který je víc vlevo. Po chvíli se podaří znovu objevit zelenou a z toho "něčeho" sjíždím dolů k řece.

U řeky se štěstí usměje podruhé: Je zde chráněný plac lužního lesíku, kterým mohu proniknout až úplně k vodě. Ve vyhřáté bezvětrné zátočině se cachtají nutrie. Tu jednu porci z mašovické Hospody u lesa už z hlavy asi nikdy nedostanu. Mají báječné maso - tedy, krom velkých zubů.Vyjíždím z lesů a beru to přes zdejší teréní nerovnost,Konečně po chvíli hledání nějakého sjezdu se dostávám až k říčce,Maso mají báječné a zuby velké.