výlet do Košic

Datum: 14.03.2020
Autor: Mapař

Jako obvykle při výletu vypínám mobilní štěnici. Nemám rád, když mi Velký bratr kouká přes rameno. Projíždím slunečným ale dosud chladným dnem brzkého jara. Toulám se po lesích, když tu najednou ... opuštěné ohníčky na mýtině. Asi je zde nechali ti hasiči, jejichž auto jsem viděl nedaleko. Využívám vítané příležitosti si trochu ohřát prsty, zastavit se, relaxovat.Zastavuji se ohřát u ohníčku, který tu po sobě zanechali hasiči.

Zatím jsem na relativně známém místě. Příjemný den svádí k troše čumendy po okolí. Za nějakou chvíli se zvednu, abych hledal další hezká místa a pokusil se trochu zabloudit. Schválně říkám "pokusil se", protože v lese zabloudit doopravdy je ve slunečném dni trochu problém. Celou dobu máte nad sebou tu svítící kouli jako jeden velký kompas.Je to radost vidět konečně tekoucí vodu.Les teď bude jako znovuzrozený.

Konečně usuzuji, že už jsem se kochal dost, tak se otáčím kamsi k západu až severozápadu. Tím směrem by mělo být to městečko které hledám. Po chvíli narazím na zelenou značku. Nevede tím směrem, který mě zajímá, ale přece jen ze zvědavosti kouknu do mapy.

Ano. Zelená by mě vyvedla z lesa jinam, než chci. Nebo ne? Když se v mapě podívám ještě o kousek dál, tak vidím Košice. To už by stálo za odbočku.

Vydávám se tedy "přes čáru", abych si v klídku dal ty Košice. Jako bonus je k vidění jeden hodně koncentrovaný houf mravenců. Je jich tam, jak na zapomenutém dortu.Mnohorkát jsem vídal mravence, ale taková koncentrace je dost raritou.konečně v Košicích