nahoru a dolů

Datum: 08.03.2020
Autor: Mapař

Za nadějného počasí přijíždím k Dyji a zde se schází nikoliv stará garda, ale starý počet účastníků nedělní vyjížďky. Mám radost a věřím v něco lehkého, čemu budou stačit všichni.U Dyje se scházíme když ne v pradávném složení, tak alespoň v pradávném počtu.

V té druhé části se nemýlím: Všichni skutečně stačí. Mám co dělat, abych stačil také. Nahoru ještě jakž takž, ale pouštět to dolů po lesních cestách zapadaných listím a bůhví čím pod ním vytváří slušnou sekeru. V tomto jsem rok za rokem rozklepanější.

Do lesů projedeme kolem hájenky, navštívíme vyhlídky nahoře i mlýn dole. Vyjedeme jeden kopec, jaký na znojemsku určitě neexistuje, pak zase dolů, nahoru, zastavíme na Králově Stolci, podél Královy Stolice dozadu, dolů, nahoru ... Jen Gránickou 70 dnes vynecháváme.

Dnešní les už ožívá. Všude jsou k vidění pupeny, které jen čekají na to, až jim slunce řekne "Teď". Ke včerejšímu seznamu květů přidávám ještě Jaterník. Ten už je docela hojně rozkvetlý.zbytky mlýnaopět na jedné z vyhlídekVyjíždíme jeden z kopců, jaké se určitě na znojemsku nevyskytují.Vyjíždíme jeden z kopců, jaké se určitě na znojemsku nevyskytují.
A konečně na známém místě. Kolem Královy Stolice se pak budeme vracet do Znojma.Konečně oddech. Celkové dnešní převýšení bylo docela jedlé.