na Hardegg

Datum: 16.02.2020
Autor: Mapař

V sobotu projíždím kolem rybníků u Jankovce, které jsou (teď!) s vodou na polovině. Mlsám průjezd žluté z Boskovštejnu do Grešlového Mýta. Vede velmi hezkou zvlněnou krajinou. Později ještě neopominu sněženky pod šobesem. Vypadají, jako když je tato mírná zima bez sněhu dost potrápila.Rybníky u Jankovce jsou zpoloviny prázdné, aniž začalo jaro.Orobinec u JankovceU rybníků poblíž Jankovce se vyskytuje spousta prázdných ulit Plovatky bahenní.údolí u Pustého mlýnu nedaleko Grešlova mýta
Na závěr vizuálně pěkné žluté z Boskovštejnu je nad Mírovcem vyhlídka a pod vyhlídkou špekáčkové zákoutí.V tuto roční dobu nelze vynechat Lipínskou cestu se sněženkami.

Ráno dofoukám přední kolo, přijedu na vyjížďku, něco se mi nezdá ... a obratem měním duši. V plášti je cca 8 mm trn. Naštěstí je to na chviličku, takže v 9:05 odjíždíme hezky pohromadě.

Dohodnutým dnešním cílem je (samozřejmě krom půllitrů) Hardegg. Dá se tam jet více cestami, ale pro trochu změny lze zvolit tu přes Rakousko. Existují názory, která varianta je snazší. Zda tam přes Rakousko a Českem zpátky, nebo opačně. Dnešní vyjížďka byla s nastoupáním 800 m na 50 km délky, takže vývar je to v každém případě. Pokud pojedete Rakouskem tam, budete mít na trase dlouhé stoupání na Niederfladnitz. Tedy kopec, který se kdysi na Znovín Cup používal k realizaci přirozeného výběru v pelotonu, než to bylo označeno za nehumánní a trasa přeložena.

Pak už na Markersdorf a Hardegg. Cestou mi pořád něco chybí a pak si uvědomuji, že tu nemají žádné uzavírky silnic. Propocení v klidu dojedeme na stinný a řádně vychlazený plac s hezkou vyhlídkou, pořídíme fotky a mažeme na méně fotogenická, ale o to teplejší místa. Stoupání do Čížova naštěstí zahřeje. Dokonce až tak, že se ptám po nějaké vyhlídce, ze které by byly vidět půllitry. V Čížově jedna taková je a ... zavřeno.

NEIN!!!

Další nadějí je Lukov. Také nic. Ospalost je varovným příznakem, že na udržení tohoto tempa nemám, protože docházejí cukry. Musel bych víc jezdit. Od Lukova se už snažím vyloženě přisát k jezdci přede mnou a v Citonicích využiji zkratku. Ne tedy tak, že bych se na ni sám vydal, ale švihnu to okolo po asfaltu a konečně se na chvíli dostanu do vedení.

Nahoře na Cíňáku se opět potkáváme a zbývá sjet dolů, do města, do Viktorie, ... do prdele, to je žízeň.Na Hardegg pojedeme přes Rakousko, takže nejprve směřujeme k Danýži.Další etapou je stoupání na Niederfladnitz.Před sjezdem na Niederfladnitz dáváme regenerační.Před sjezdem na Niederfladnitz dáváme regenerační.
Konečně u hradu. Na zastavení volíme velice studené místo s pěknou vyhlídkou.Po vyplazení do kopce se začínám shánět po nějaké vyhlídce na půllirt.Hodně štěstí pupenům. Po této suché zimě to asi nebudou mít lehké.