Novoroční vyvážená

Datum: 01.01.2020
Autor: Mapař

Odbývají první hodiny nového roku ... a budou odbývat docela dlouho, než se začne něco dít. Novoroční vyjížďka začíná ve 13 hodin. Protože se včera pár zasloužilých členů vyjadřovalo tím způsobem, že Novoroční vyjížďku po silvestru nedá, rozhlížím se na srazu spíše po čerstvém mladém mase.

Cíl bude poměrně nepřekvapivě v Restauraci na školce, kde máme domluvené občerstvení v 15 hodin. Je zachován i tradiční směr na Králův stolec a myší dírou v Gránicích do restaurace. U Novoroční se už stává pravidlem, že se zúčastňuje Luigi, ale ne Čestmír.

Už v Gránicích mě překvapuje poměrně svižné tempo. Buď se jede rychle, nebo jsem pomalý. Protože se skupina trhá a pak jsou čekání, nějaké tempo asi je. Utrhnout se dopředu pro pár fotek je rok od roku těžší.na srazuPojedeme na Králův stolec.Pojedeme na Králův stolec.Pojedeme na Králův stolec.

Konečně přejedeme silnici, mineme hromadu aut. Kolem skupinek výletníků se ponoříme do lesů kolem Dyje a ... slyším něco o hledání odbočky doleva. Ale Králův stolec je doprava.

Jak bláhové. Zřejmě se ustavuje nová tradice návštěvy obou důležitých vyhlídek. Nebylo by správné navštívit jen Králův stolec a opomíjet neméně důležitý historický přínos Královy stolice. Na té bude naše první dnešní zastávka, než ji opustíme nějakou mě neznámou spojnicí mimo hranu údolí.na Králově Stolicivýhled na Znojmo z Královy Stolice

Na Králově stolci je dnes plno. Teprve po chvíli se uvolní místo. V dnešním krásném dni je někdo skoro všude. Při fotografování Znojemské přehrady silný zoom odhalil lidi dokonce i v hůř přístupné malé vyhlídce na útesu nad přehradou.Na vyhlídce nad hrází jsou dva lidé.na Králově Stolci