Silvestrovská vyjížďka

Datum: 31.12.2019
Autor: Mapař

Někdejší neoficiální vyjížďka dostává už několik let oficiální podobu spojenou s tradicí Silvestrovského cyklokrosu v Šatově ( https://www.obecsatov.cz/aktualne/aktuality/silvestrovsky-cyklokros-239cs.html). Start tohoto závodu je až v 10:30 (a to ještě dětských kategorií – dospělí jsou později). Proto je bohatě času na přejezd od startu Silvestrovské vyjížďky začínající v 9 hodin.

U Dyje se nás schází minimálně 11. Ráno je slunečné a zároveň mrazivé. Není proto problém opustit silnici a z Nového Šaldorfu zmizet kolem letiště po polňačkách. Z východu se tak dostáváme do Šatova na souřadnice 16.0026000 v. d. a 48.7943958 s. š. v blízkosti potoka Daníž.na srazuna srazuna srazuPojedeme kolem letiště.
Od letiště míříme do Šatova.Od letiště míříme do Šatova.Od letiště míříme do Šatova.

Opět je zde svařák, dnes lze ochutnat zázvorový likér, je zde čaj a také něco na zakousnutí. Z hladiny kotlíku roztápěného dřevem stoupá nefalšovaný duch cyklistiky. Na normálních závodech se většinou hubne. Zde ne.

Někteří lidé se přihlašují, ale většina naší výpravy je na koukané. Dětské kategorie jsou rozděleny na dvě (zvláště kategorie odrážedel prověří běžecké síly doprovázejících tatínků). V dospěláckých kategoriích je i kategorie elite pro jízdu 10-ti kol. Říkám si, proč je tu elite, ale z dalšího pohledu na závod už určité uplatnění vidím.

Počkat na vyhlášení by bylo lákavé, později zatažená oblačnost a čerstvý vítr naopak nelákavé. Na odjezdu si sami vyzkoušíme skrytý problém zmiňovaný soutěžícími: Ačkoliv terén svrchu vypadá bez problému, jeho základem je promočená zmrzlá půda. Na ní polední oteplení vytvořilo mazlavou vrstvičku a ve výsledku to teď kluže i tam, kde je trocha trávy.

Zpáteční cestou se stavujeme v popické hospodě a po občerstvení u závodu si mohu odříkat něco jako „... a nevystav nás pokušení…“ při pohledu na husokachní stehno s variací knedlíků na jídelním lístku.O klobásky je dobře postaráno.Nad kotlem se vznáší duch cyklistiky.Něco sladkého se sežene také.Na místě už je vše připraveno.
připravené cenyzdravotnické zabezpečení závoduPrvní je kategorie odrážedel.První je kategorie odrážedel.
S další ketegorií už tatínkové neběhají.S další ketegorií už tatínkové neběhají.S další ketegorií už tatínkové neběhají.hlavní závod
hlavní závodhlavní závodhlavní závodhlavní závod
hlavní závodhlavní závodhlavní závodhlavní závod