Vyprošťovací

Datum: 24.11.2019
Autor: Mapař

Před svými desátými druhými narozeninami dostávám na mlsání mimo jiné Mozartovy koule. Pokud jsou opravdu jeho, pak se ukazuje, že Amadeus měl jako každý normální člověk dvě ... řady koulí, každou po pěti kusech. Sobotní procházka přes Sealsfield a Šobes se nese ve znamení větru a zatažené oblohy, zatímco kdesi daleko na jihu a na východě vidím kraj ponořený do sluneční lázně. K vidění jsou dnes bedle v lesích, nebo rozkvetlé stromy na horním náměstí. Sobotního cyklistického večírku se tentokrát neúčastním.

na Sealsfieldově kameniTyto houbu nevidím úplně často.bobří práce u lávky na ŠobesVracím se kolem lomu u Mašovic.

neděle

Den po večírku je ta akce, na kterou se těším: Vyprošťovací vyjížďka. Ráno jsem ještě upozorněn, že mám zadní kolo prázdné, ale stíhám zalepit a nemusím měnit duši. Opět se setkávám se skalními a dozvídám se o první ceně (tentokrát ne kolo ale privátní box ve sklípku). Na kole je dnes i Čestmír. Samozřejmě někam pojedeme. Něco kratšího a nenáročného, jak to po večírku bývá.

na srazu
Směr výletu je poměrně tradiční: Králův stolec. Teprve později se ukazuje, že vyhlídky budou dvě. Je to poměrně logické a pochopitelné. Mít v té oblasti jen vyhlídku Králův stolec by bylo genderově nevyvážené. Podrobnější náhled do historie nedávno odhalil další detaily, díky kterým bylo možné přesně určit místo nazvané Králova stolice. Zde byla vybudována další vyhlídka. Teď vidím, že nová vyhlídka už je zanesena na mapě:

poloha Královy stolice
V tmavém listopadovém dnu to na nějaký dlouhý pobyt venku netáhne. Z vyhlídky se proto poměrně svižně přesuneme na česnečku a další občerstvení do Staré hospody v Mašovicích. Užijeme si zde tepla, společnosti, ale pak budeme odjíždět po malých, dál se drobících skupinkách. Řízením osudu se tak v Gránicích ocitám sám a tak dlouho přemýšlím, kudy vystoupat do města, až se ocitnu na začátku Gránické 70... Netvrdím, že jsem dolní úsek zapadaný listím nevzdal. Ale na tu asfaltovou část se tentokrát podařilo najít grif bez ohledu na vyšší váhu, litrovku s vodou a plný batoh.

Nedaleko hájenky se obracíme směrem ke Králově stolci.Vyjíždíme z lesa.Vyjíždíme z lesa.Odtud pojedeme ke králově stolici.
na Králově stolicina Králově stolicina Králově stolcina Králově stolci