Retrovyjížďka II

Datum: 27.10.2019
Autor: Mapař

Plný očekávání v nádherném podzimím dnu přijíždím na sraz na řádných devět hodin zimního času. Z vyjížďkářů nikdo. Jen se v blízkosti motají hloučky lidí kolem nějaké ochutnávky.

Chvíli čekám. Ani mráček nebo cyklista. V podzimním rozpoložení škrtnu blbinky v Podyjí a zamířím si zavzpomínat na dávné cesty do oblasti Jevišovic. Aby to bylo jó vzpomínkové, začnu návštěvou Kaolinky. Je to mělká teplá tůň, kde jsem někdy v období základky zažíval moc pěkné koupání. Kdysi byla docela čistá. Až postupně se to horšilo a pak jsem tam viděl i takové incidenty, kdy se do toho vydělal kůň a jeho jezdkyně to v té vodě rozkvrdlala bičíkem, aby to tak nevypadalo.

Po nějaké době směřuji od Plenkovic kolem Kocandy. Chvíli lavíruji mezi Tvarůžkem a hlavní cestou na hájenku. Nakonec dojedu k hájence po hlavní. Den je opravdu nádherný. Bez ohledu na to, že houby (nemyslím bedle) nerostou, zmizím z asfaltu bloudit do lesů. Cesty už proti staré mapě úplně nesedí, ale stačí se jimi nějak prosoukat na sever. Tam je silnice a za silnicí Jevišovická přehrada.

Ostatně za Jevišovicemi mě čeká další retro: To snad už musí být roky, co jsem naposled spočinul v klidu a teple Vevčické stráně. Důvod je ten, že pokud už sám nebo s někým těmi končinami jedu, pak trasa vede po žluté do lesa a na Vevčickou stráň se tak nedostanu. Tentokrát se vyhoupnu na stráň a potom si dopřeji tu žlutou, ke které se dostanu i po cyklostezce pod stání.

Co naopak retro nebylo: Blbnoucí motorkáři u Jevišovky kousek na západ od Venclova Mlýnu. V lese, kde žlutá značka překonává potok. Takový bordel tam nepamatuji. A jen o kus dál vidím další zážitkovou položku: Zhmotnila se fráze "vozit dříví do lesa". Doslova. Nějaký člověk jede autem, za autem je přívěsný vozík a ve vozíku naskládané větve. Směr auta - slepá cesta do lesa.kaolinkakaolinkaZa Jankovcem odbočuji z hlavní cesty do neznáma.Podzim u Jevišovické přehrady.
Další retro: Vevčickou stráň už nemám mezi moc navštěvovanými místy.Od Vevčické stráně se napojuji na žlutou podél Jevišovky.Proud Jevišovky se líně valí probíhajícím podzimem.