po polích na Vranov

Datum: 06.10.2019
Autor: Mapař

Oproti včerejšímu houbaření (zde neroste prakticky nic) začíná den krásným azurem a v 6-ti lidech se scházíme u obchoďáku. Dnešní návrhy cest se nedrží nijak při zemi. Jevišovice jsou zavrhnuty kvůli opakování a na scénu se dostává Vranov. Pokud na Vranov nepotřebujete mermomocí přes Šobes, tak není nějak nepřekonatelně daleko.

Vyrážíme přes staré známé Gránice a brzy se za Citonicemi dostáváme na nějakou novější lesní cestu mě dost neznámou. Na mapě najdete nevelký lesík, ale jeho průjezd není moc rychlý, takže ho to pocitově nafoukne. Sváča si zde vybere svoji smůlu, kdy se mu krom prostoru nafoukne i koleno.Přes Gránice vyrážíme na dost neobvyklou cestu po polňačkách.

Po lesíku se napojíme na trasu kultovního Agro Survival Milíčovice. Tentokrát bohužel není dostatek vláhy na další mocný zážitek. Cesta se trochu klikatí, takže to chvíli vypadá, jako když jedeme do Dukovan. Úplně se ztrácím. Dodatečně vidím, že rybník u Vracovic vypadající jako naprosto neznámý, je Polní rybník. Kolem něj jsem už v minulosti musel několikrát projíždět.

U Lesné se místo konečně vyjasňuje. Přes Onšov navštívíme Claryho Kříž a sjedeme do Vranova. Lesy už viditelně chytají barvu a teplo je to tam. Dnešní Vranov je trochu netypický. Čekal bych cestu k přehradě, tam někde posedět a pak do Znojma. Tentokrát zbyla jen ta cesta do Znojma - ihned. Pár celopér dnes možná zažilo prvovýstup serpentinami po asfaltu, ale do Břečkova ještě nějaký les bude.u Claryho křížeu Claryho křížeu Claryho křížeLabutě a kačeny jsou připraveny na zimu. Tedy podle zabarvení až na jednu výjimku kačeři.
u Claryho křížeSjedeme do Vranova jen proto, abychom vzápětí zase vyjeli.Hurá do cíle!

Všechny naše další naděje se upírají k Bezkovu, ale je zavřeno. Co teď? Schopnost improvizace je základ. Po přejetí Cínové hory končíme až u hokejového stadionu s najetými 50-ti kilometry.Ta cyklistika je báječný sport.