zelená vyjížďka

Datum: 21.07.2019
Autor: Mapař

Na Vratěnín je v těchto časech rozdrbaná silnice. Jak se blíží stop stav dotací, tak stavbaři ještě horečnatě opravují všechny silnice - ať jsou v jakémkoliv stavu. Vaše daně je potřeba rozfrcat. Pokud by jste přijížděli k Vratěnínu po zelené od Grasselovy vyhlídky, tak se stavbě vyhnete jedině tak, že při sjezdu na silnici odbočíte doleva a někde kdekoliv před celnicí to střihnete doprava skrz pole a nějak překonáte potok (respektive to roští u něj). Tam už narazíte na zadní cestu Vratěnínem.Nad chladnou vodou v řece se sráží pára.dětský tábor pod Grasselovou vyhlídkouDyje míří odtud kamsi k Podhradí a já už začnu brzy cítit přetažené svaly.

Po včerejším natáčení stovečky na frekvenci a nízkou tepovku si představuji něco kratšího a rychlejšího. Možná padesátečka na Bukovinu by mohla být to pravé. Jsou prázdniny, tak jen formálně zajdu na sraz nedělní vyjížďky, tam ... aha. Pojede se něco jiného.

Zadní cestičkou kolem Hnědky vyrážíme na čumendu k obchvatu Znojma (zatím ho máme pro sebe). Pak přes Mramotice, polňačkou na Plenkovický rybník (tou kukuřicí nebyla cesta úplně bezbolestná) a kolem rybníku v Kravsku dál do lesů.

Jak jedu za někým, tak už zbytek zahalovala prostorová slepota. Protože jsme se nikde neocitli na otevřeném prostoru, tak je jasné, že hranice lesa přírodního parku Jevšovka byla i tou naší hranicí. Nejezdili jsme nějaký zarostlý humus, ale v naprosté většině jsme se zdejším asfaltkám vyhnuli a někudy se nakonec dobatolili k Hlubokým Mašůvkám.

Pro náročnější čtenáře dychtící po krvi mám dnes alespoň něco: Příliš blízký průjezd kolem nějakých malin, ostružin, nebo podobného sajrajtu. Takže krev by byla.

Na odjezdu z Mašůvek děláme okliku přes Plenkovice. Zdá se mi trochu nepochopitelná, protože zdrháme před deštěm. Leda že by ... dotace?Zatím máme obchvat Znojma sami pro sebe.Spěcháme po větru před deštěm domů.