Vinařská 50 Author Znovín Cup

Datum: 29.06.2019
Autor: Mapař

Nejmasovější akce, na které se Cyklo Klub Znojmo organizačně podílí. Na internetu se stihlo přihlásit cca 1200 lidí a na místě dalších 250. Váhám, zda jet nebo pořádat, ale prý každá ruka dobrá.

Dnešní počasí se na závodníky usměje. Sobota je v nové vlně veder tím dnem, kdy bude jen 30°C. V neděli už nebude taková zima. V ní by to bylo na celou flotilu sanitek s dostatkem studených škopků - kdepak nějaká chlazená krev nebo orgány.

Zatím se v chladném přítmí obecního úřadu rozdávají pod rukou ... stanoviště. Mám snad jedno z nejjednodušších. Odbočuje se z přehledného úseku silnice na polňačku. Nebezpečné části (zde už byl nehezký úraz) jsou za páskou a nejvýznamnějším zbylým rizikem je blízký horizont v protisměru. Cyklista, který vjede tam kam nemá, by se mohl potkat s něčím, co projede okolo mě. Není to uzavřená trať jako na Velké Ceně.Na obecním úřadě je informační schůzka s přidělováním práce.Odprezentuje se cca 1200 lidí přihlášených dřív a 250 nově příchozích.Budu regulovčíkem na tomto postu...... a mohu využít pomoc publika v sále.

Před předpokládaným příjezdem závodníků mě sice trochu znervózní pár pokusů na odbočce zaparkovat, ale tam mám nečekanou místní pomoc: Parkoviště bylo dělané pro hosty místního sklípku, takže jiní přespolňáci to tady mají bez červeného koberce.

Konečně první závodníci. Stanoviště je cca ve 2/3 délky tratě, takže jsou zde hodinu a čtvrt po startu. Orientačně by další směr měl být v suchu, protože je kolem cesty rozvěšena páska. Jako popisná rána jistoty pro blízkou křižovatku polňaček mi přijdou slova "rovně dolů" tak je sesílám na závodníky.První dva tu nejsou hned. Stanoviště je asi na 2/3 délky tratě.Třetí už má docela odstup.

Bude to poměrně dlouhá chvíle hlídání. Protože odbočka je velmi dobře označená, jsem zde většinu doby celkem zbytečný. Až na jednu výjimku s autem doprovázeného linkovým autobusem se do protisměru toho davu ani nikdo nehrnul, takže je relativní klid. Jen ta doba. Dobrá popická hospůdka se začíná jevit příliš blízko závodní trati. Později bude ukázán blížící se konec závodu závodníky v kategorii koloběh. Jedno kolo, na kterém se střídají 2 lidé. Ti bývají úplně vzadu.Zatím jsme v té rychlé části.Zatím jsme v té rychlé části.Zatím jsme v té rychlé části.Zde už je závod masovější, ale pořád rychlý.
Zde už je závod masovější, ale pořád rychlý.Zde už je závod masovější, ale pořád rychlý.Zde už je závod masovější a začíná být relativně normální.Zde už je závod masovější a začíná být relativně normální.
Zde už je závod masovější a začíná být relativně normální.Trať vede dost blízko hospůdky.pokračující příval závodníků nejen na silniciNástup kategorie koloběh ukazuje blížící se finále.
Nástup kategorie koloběh ukazuje blížící se finále.

Zvlášť u úplně posledních soutěžících si pohledem šlo vychutnat ... precizní běžecký styl.Ukázková kategorie koloběh. Je na co se dívat - třeba na precizní styl. 2 úplně poslední klasifikované.

Zbývá sbalit pár krámů, zanadávat si na přední blatník (ze skládacího blatníku jsem ZASE ztratil kus, takže další blatník kupuji jiný někde jinde) a přesunout se do Šatova. Dlabanec i nějaké osvěžení čeká.

Jídlo mi skutečně láskyplně padá do náruče. Teď ještě to osvěžení a rozhlížím se po nějakém Hostanu za 50, u kterého není fronta. Všude je za 30 i s půlhodinou čekání jako bonus. Poražen se vracím ke stanu Cyklo Klubu a zde ... vidím pípu napíchnutou na sud. Ale to by samozřejmě byl romantický závěr nějakého zahraničního filmu.

To je Česko! Pípa je bez proudu.Na základně máme klubovou pípu bez fronty - a bez proudu.V podstatě padla a máme zde hezké odpoledne.jak pěstovat bonsaje bez poškození kytiček

Sud se dá donutit ke spolupráci zatřepáním, takže vyhlašování výsledků můžeme strávit o teplém pivu a vychutnat si alespoň nevýsledkové skóre:

Letošní Znovín bez nějakých vážných zranění.

To výsledkové je zde:

https://sportsoft.cz/cs/zavod/overview/3849