nedělní vyjížďka

Datum: 14.10.2018
Autor: Mapař

Ráno vyjíždím z domu a potkávám Jirku. Pravidelný sraz ale bude bez Jirky. I tak vyjíždíme ve čtyřech. Hned na úvod zamíříme k myší díře. Tou jsem nějakou dobu nejel. Asi už si na kole tolik netroufnu, protože před tím prudkým kopečkem za dírou jsem raději slezl. Pak k Bohunickému rybníku. Ty barvy zde jsou až skoro kýč. Co si všímám, teď by se dokonce daly najít houby. Cestou mineme několik bedlí, jednoho hříbečka beru.u Bohunického rybníkuu Bohunického rybníkuu Bohunického rybníku

Tvořihráz a Výrovice přeskočíme. Míříme přes lesy rovnou na Plaveč. Dál se budeme držet proti toku Jevišovky. V Hlubokých Mašůvkách se chvíli zdržíme, ale pak zkusíme cestu, kterou jsme ještě nejeli: Místo pokračování po cyklostezce lze nyní sjet v Mašůvkách dolů a pokračovat přímo podél potoku. Po levé ruce máme docela pěknou skalní stěnu.

Dolní rybník v Plenkovicích je nyní vypuštěný a je vidět pěkný nános bahna, kterým si razí cestu malý potůček. Odtud už se budeme vracet domů otevřenou krajinou proti větru. Alej na Přímětice mi připadá řidší, než v minulosti. Silnici nám přeběhne tam a zpátky jednočlenný srnčí guláš. Vypadá tak dobře živený a zároveň v dobré kondici. Kterou částí by mohlo být nejlepší začít...?Dolní rybník v Plenkovicích je vypuštěný.před PlenkovicemiMíříme do Přímětic.Míříme do Přímětic.
Míříme do Přímětic.

Dnes byla řeč o příštím víkendu. Rodí se myšlenka na Horní Dunajovice a nejspíš na lesy ve směru na Višňové (z těch kdysi pocházel můj náhrdelník s kančími zuby).