sobotní koupačka na Vranově

Datum: 13.10.2018
Autor: Mapař

Cítím, že potřebuji na chvíli zmizet od sčotu. Naštěstí je tento víkend krásný. Jasno, mírný opar, všude ještě listí, ale zároveň měkké barvy přicházejícího podzimu. Vyjíždím přes Monte Bů k Šobesu, ale ten dnes jen objedu přes zadní lávku. Pak se už poměrně klasicky dostanu přes Lesnou a Onšov na pláž.Pořád mě nějaký šedý týpek sleduje.na Havranickém kopcina Havranickém kopciÚdolí u Šobesu chytá barvu.
Dyje tiše plyne v hlubokých zákoutích.

Vody je pořád málo. Těžko říct, co nakonec zastaví její pokles. Zda deště, nebo dno nádrže. Takovou pláž, jaká je zde, nemají mnohdy ani u moře. Využiji dobrodiní liduprázdného pobřeží k troše relaxace a vytáhnu plavky. Necelých 15°C sice není na nějaký delší mokrý výlet, ale ta chvilka plavání osvěží.Zbytek vody na Vranově se po sezóně pozvolna čistí.Voda je jinak krásná, ale dost svěží na to, abych si troufnul plavat někam dál.Zbytek vody na Vranově se po sezóně pozvolna čistí.Nábřeží dostává punc podzimu.
Taková pláž není ani leckde u moře.

Slunce a bary mě nakonec dotlačí k návratu přes Zadní Hamry. Zde jsou opět všechny věci na svém místě. Zelené, žluté a červené stromy v sevřeném údolí při hře světel a stínů. Do toho tekoucí řeka. Později mě neustálý protivítr zažene do Gránic, kde potkám už pod Znojmem černou veverku.