nedělní s novou fotografickou technikou

Datum: 29.07.2018
Autor: Mapař

Trochu netypicky odlehčen přijíždím na sraz. Další prázdninový rozpálený den. Pravděpodobnost účasti je ... 1. Než se naději, přijíždí Tomáš a Radek.

No nic. Po výměně fotobrašny za plavky a ručník zrychlím z 0 na 30 výrazně dřív. Trochu rozpačité navrhování trasy se ustálí na přejezd do Tvořihráze a odtud proti proudu Jevišovky. První zbrusu novou odbočku tentokrát zaznamenávám už po přejezdu lávky k nemocnici. Ta nás dovede k cestě na Kuchařovice.

Tomáš se na startu zmiňoval o houbaření. Málem se v kuchařovickém lese zadařilo. Tedy v případě skromných, až spartánských požadavků: Je spatřena jedna bedla.

Po dosažení Tvořihráze pokračujeme proti proudu. Pro tento den je to šťastná volba cesty. Ve stínu, dosud ta místa po nedávné bouřce mají trochu vlhkosti. Nijak narváno tu není. Chvíli lituji, že mám místo foťáku plavky a osušku. V tom dostává Tomáš spásný nápad:

"Tak nás vyfoť osuškou."

Chvíli přemýšlím jak na to. Pak si uvědomuji, že problém focení plátnem se podařilo vyřešit už před dvěma tisíci lety a výsledný snímek je dosud zlatým hřebem výstav. Budu muset po jednom. Nemám dost velkou osušku.nepovedené foto osuškou

Snímek Tomáše bohužel nevychází moc dobře. Nemám s tím takové zkušenosti. Pokud se tělo v osušce dosud klepe, pak jsou obrysy rozmazané. Bude třeba více trpělivosti.

Teď na druhou stranu osušky:zdařilé foto osuškou

Na snímku Radka už vidíte kontury mnohem detailněji. Patrná je přilba i hadička od pití.

Zanedlouho vyjížďka končí. Navzdory vedru se podařilo strávit pěkné dopoledne. Závěrečné občerstvení je v Mašůvkách a návrat do Znojma kolem jedné. Akorát včas na to, abych sobotní koupačky Mašovice a Vranov završil nedělní Loukou.