Vranovský okruh

Datum: 07.07.2018
Autor: Mapař

Tentokrát neodolám. Je sice nepříjemný vítr, který mi bude házet do obličeje krátké ostré vlny, ale kdy bude další příležitost?

Zatím zevluji zhruba uprostřed přehrady a koukám na cca 400 m vzdálenou loď. Její příď míří do míst někde 50 m přede mnou. Takže chvíli počkám a ... loď se stáčí na mě.

Hmmm.

Vypálím tedy vpřed, čímž se zároveň po vzoru Romulanského bitevního křižníku odmaskuji. Cákání z mé podoby kraula musí být vidět hodně zdaleka. Ať už tak či onak, loď projede asi 50 metrů za mými zády.

Dnes je tu docela provoz. Později se podaří nafotit i dvě linkové lodě evidentně usilující o modrou stuhu (poté co zavadí o bludný ponton, do nafukovacích kachniček nejdřív ženy a děti), ale teď konečně připlavu k dosahu břehu. Podél něj budu pokračovat až k mysu návratu (https://mapy.cz/zakladni?x=15.7959038&y=48.9149807&z=20&base=ophoto), od kterého se vrátím zpět na stranu pláže. Dnes to nemá tu obvyklou poetiku a docela si oddechnu, až konečně obrátím po větru a ve směru vln.

Cestou samozřejmě vidím ta skrytá zákoutí a otevře se mi výhled na travnaté louky Lančovské zátoky, ale dnes jsou mi bližší chatky na "mém" břehu, od kterých se dostanu podél hromady zaparkovaných plachetnic zpět. Později s malým množstvím jídla ani nedám Zadní Hamry (musel bych se přehoupnout přes Onšov). Napakuji se až v Lesné. Výběr ze dvou položek sice na pochvalu není, ale poměr cena/výkon za bramboráčky je víc než příznivý. Odtud už na kole směřuji rovnou k Šobesu.

Zde se lze radovat nejen ze zelených ještěrek na vinici, ale i z čisté vody v řece. Není zde po nedávném zabahnění nic nápadného.závod o modrou stuhuVítr a několik volných dnů značně vyčistilo pláž.Čekání na náhradní dopravu.Beru Claryho kříž ze skály trochu bokem.
Na větru to jde docela dobře s prknem.Dyje pod přehradou.Dnes je v kurzu víc šlapání než plavání.Dyje se už vyčistila.
pauza pod Šobesem