Vranov - sezóna začíná

Datum: 02.06.2018
Autor: Mapař

U skály poblíž hráze se o mě chvíli pokouší chuť obeplavat hlavní vranovské jezero celé. Voda je poměrně teplá a krásně čistá. Zážitek je trošku narušen pouze větrem, který na mě při plavání chlístal boční vlny. Ale nerad odolám. Přece jen na začátku sezóny nejsem úplně rozplavaný, voda by možná ještě stupeň nebo dva snesla a je celkem nepříjemné se v ní svíjet v křeči. Sice se zhluboka nadechnete, zlehka korigujete polohu zbývajícími končetinami, ale i tak. Jeden a půl kiláku musí pro začátek stačit. Obracím se zpět k pláži.

Po návratu se trochu víc rozhlédnu. Je zde nějak nezvyklý počet lidí pádlujících ve stoje na prknech. Buď je ten sport tak populární, nebo ...

... je kousek vedle půjčovna. Takto na pohled můžete mít dojem, že na to prostě naskočíte, pádlujete si kam chcete a užíváte si výlet. V podstatě tomu tak asi je, pokud už máte pořádnou praxi. Když si to půjčíte za tohoto větru, tak odpádlujete (většinou tím jedním směrem vymezeným přírodou) a můžete doufat, že se to naučíte rychle, aby jste se dokázali dostat zpátky do půjčovny. Jednou jsem na tom stál v Řecku a takto naživo to nevypadalo úplně snadné.

Ale jinak stará dobrá sezóna. Šlapadla, koupající se lidé, sem tam nějaká plachetnice. Na chvíli se objevil podezřele vypadající mrak, ale tam se tam jen válel, nic nedělal a tak nakonec mizím. Za tak dlouhou dobu nepřítomnosti určitě nesmím vynechat třešně a Šobes.vodní radovánky už jedou naplnoŠvýcarská zátokaslaňovánína pláži
pokusy o ovládání prknamráčkyna plážiŠlapadla zde docela frčí.

Po výkrmu v alejích mezi vesnicemi to u Podmolí obracím do lesa. Zanedlouho se mi otevře výhled na koryto křišťálově čisté pstruhové řeky, kde ...

Kurňa, co to je???

To přece má být Dyje, ne Jang-c'-ťiang. Nebo to už koupili Číňané? Zatím co pod Vranovskou přehradou je voda dokonale průzračná, tady je dokonale neprůzračná. Barva je nahnědle žlutá.

Z toho drásajícího zážitku si spravuji nervy focením černého čápa a pak na vinici u stánku Znovínu. Je zde příjemný Muškátek.

Čeká mě dnes ještě focení modelky se jménem Motýlice obecná a trocha válení pod Obří Hlavou. Nezdržím se moc, protože se chci vyspat na zítřejší Velkou cenu města Znojma.Vracím se přes Šobes. S Dyjí něco je.Podařilo se vzít čápa černého.Vracím se přes Šobes. S Dyjí něco je.Vracím se přes Šobes. S Dyjí něco je.
Vracím se přes Šobes. Motýlice obecná.Vracím se přes Šobes. Motýlice obecná.Vracím se přes Šobes. Motýlice obecná.Vracím se přes Šobes. Motýlice obecná.
Vracím se přes Šobes. Motýlice obecná.Na chvíli zastavuji pod Obří Hlavou.Na chvíli zastavuji pod Obří Hlavou.