Sion

Datum: 29.04.2018
Autor: Mapař

K Cheopsově pyramidě v Gíze či Artemidině chrámu v Efesu konečně přibyla Protičoklí ohrádka v Pečkách. Záhon s ostružinami a malinami by tak měl být chráněný. Podrápaný jsem od pletiva dost, ale dělal jsem to bez asistence, tudíž to šlo docela od ruky.

Jsem teď chvíli sám, tak v neděli využiji vzácnou příležitost dát si nějakou stovečku. Po dlouhé době sedím opět v sedle. Asi dost dlouhé, protože už jen ten rozjezd ode dveří je opojný.

Začátek trasy je poměrně tradiční: Přes Radim (Tvrzení, že zde lišky dávají dobrou noc, dostává nový rozměr, když na 20 metrů jednu míjím) na Uhlířské Janovice. Městečko s jedním náměstím. Jinak nic moc krom zvedajícího se začátku vysočiny. Mohl by být čas na oběd. Je tu něco?

U náměstí nalézám jednu (jedinou) hospodu se zahrádkou, která je viditelně v provozu. Soudě podle počtu hostů je v provozu až moc. Časově se mi to nelíbí, ale jdu do lokálu. Žiju v naději, že si lze objednat nějakou šlichtu, pro kterou stačí hrábnout do kádě a fláknout to na talíř.

"Co si objednáte?"

"Které z těch jídel v menu může být poměrně rychle?"

"Žádné. Máme tu teď hromadu lidí a další venku na zahrádce."

Za úsměvem Mony Lisy lze tušit její jistotu, že má hladového cyklistu jistého a že budu čekat, jak dlouho uzná za vhodné.

"Tak nic."

Zvedám se a odcházím. S teplým jídlem jsem na této cestě víceméně nepočítal. V batohu je zásob dost včetně rezervní litrové láhve.

Po obvyklé cestě vyjíždím nahoru do lesů a teprve u Sudějova si nad mapou promyslím další trasu. Trochu jsem zaspal s využitím zelené, ale mohu se u Čestínu napojit na modrou a dojet na Kácov. Pak by se dalo jet po červené na Zruč.

Před Kácovem jsem bohužel zapomněl zdejší vychytávky a držím se značení sloužícímu pro výrazně vyhlídkovou cestu podmáčeným údolím (když je kus vedle cesta). No nic. Opakovat, opakovat. Při finálním sjezdu dolů do Kácova hledám odbočku na červenou, abych vzápětí zjistil, že po červené už chvíli jedu dolů ... v protisměru. Jo přeznačování cest je prevít. Tak čelem vzad a vzhůru.

Ani pak neodpovídalo značení v terénu mapě. Teprve u kopce Klenka se obě verze spojily. Hurá na Zruč! .. nebo???

Nemám toho úplně málo a je už dost odpoledne. Nerad bych se vrátil někdy po osmé večer. Chci Sion. O tom žádná. Jak to teď nějak dát dohromady? Červená je kopec za kopcem. Pokud využiji současné výšky, přejedu na Řendějov, Krasoňovice a teprve u Zbraslavic se vrátím na červenou.

Na to, kolik mám aktuálně najeto, byla tato varianta tak akorát. Chvíli se pokochám hradem Sion a definitivně přejíždím na asfalt. Domů se dostávám téměř přesně v osm.na Sionu