vinařovo tajemství - brigádnice

Datum: 09.03.2018
Autor: Mapař

Další podzimní den bylo ráno chladno. V údolí se válela mlha, ale tady nahoře na svahu je slunný den. Hezké svěží brigádnice od brzkého rána sklízely na vinici. Teď je hodně po poledni a děvčata jsou při šlapání hroznů v sudech mírně orosená. Výsledkem jejich snažení určitě bude hodně krásných zážitků. Zkusme si popsat, co se od jednotlivých typů brigádnic dá očekávat.

Základní rozdělení je v zásadě jednoduché. Brigádnice může být buď blondýna nebo zrzka. Brunetu na vinici ani ve sklípku nepotkáte a žádný vinař neví, jak by vlastně měla vypadat. Blondýny jsou snáz uchopitelné a je z nich cítit taková jednoduchá živočišná vitalita. Osobně preferuji blondýny na jaře, kdy svoji povahou doplňují svěží pučící svět plný očekávání krásného léta.

Naproti tomu u zrzky většinou pocítíte sílu a tajemství léta, které si odnáší v sobě. Má vše. Srovnávat ji s blondýnou je jako srovnávat noc a den. Při zkoušení ji přiviňte do svého tepla a zhluboka nasajte její tělesný pach. Odmění vás těmi nejlepšími smyslovými vjemy. Mě osobně blízkost temperamentní zrzky nejlépe sedne v časech podzimních plískanic, kdy je pryč ten jarní rozpuk, zážitky léta a člověku začne něco chybět.

Každé jednoduché dělení má svoji výjimku. Nejinak je tomu tady. Na vinicích čím dál víc pracují nazrzlé blondýny. Ve své podstatě jde o variantu normálních blondýn. Podobně jako ony u mě nacházejí své místo na jaře, když ale chci krom mládí a rozpuku cítit ještě něco málo na pozadí.

Další dělení už nemusí být tak jasné a záleží na osobním vkusu.

Mladičké nezkušené brigádnice najdete nejsnáze mezi blondýnami. Bývají to ještě taková trdla, která vás asi nebudou stát mnoho. Pokud je chcete vyzkoušet, netušíte dopředu, co u toho budou vyvádět. Může to být fajn, ale většinou jsou pouhým příslibem toho, co snad někdy v budoucnu bude.

V současné době jsou mezi blondýnami čím dál vzácnější štíhlé vysportované brigádnice, na kterých se rýsuje každý sval. Dříve byly hodně ceněné, ale současná móda je víc tlačí pod kategorii "mladičké nezkušené". Nemyslím si, že právem. Zážitek s takovým tvrdším živočišným kouskem je dost odlišný a podle mě dobře pasuje k horkému letnímu večeru. Běžnější jsou sportovkyně mezi zrzkami. Bývají ostré. Vyžadují, aby je člověk poznal úplně celé se vším všudy. Znalec si je bude dost cenit. Pro ostatní zbývá ještě třetí typ:

Zkušené baculky. Fajnšmekr by se teď mohl hádat na téma. "Není to jedna kategorie. Umějí různé věci." Tady přiznávám, že je to v podstatě pravda a zkušené baculky jsou jen nutným zjednodušením. Snáz je rozeznáte mezi blondýnami. Kontakt s nimi si užijete i tehdy, když jste fyzicky unavení. Tyhle to umí. Zrzavé brigádnice mívají to rozhraní mezi sportovkyněmi a baculkami trochu nejasné. Obvykle se s přibývajícími zkušenostmi spíš zakulacuje jejich osvalení. Jsou jistě tací, co svaly úplně nemusí, ale mohu potvrdit, že ten zážitek je úplně jinde.

Snad vám základní popis brigádnic pracujících na vinici pomůže k jejich lepšímu vychutnání.