z Vranova

Datum: 25.02.2018
Autor: Mapař

Týden po Novohradských horách se ukazuje, že všechno nepohodlí bylo úplně zbytečné. Kolo kvůli vidlici putuje do servisu a kdybych si vzal běžky místo do hor sem, tak si na nich zajezdím také.

Pro neděli se rozhodnu k delší procházce: Na Vranov se svezu busem a omrknu situaci. Pokud náhodou nezmrznu (minulý týden se mi bohužel povedla další omrzlina - nejméně čtvrtá v historii), tak si domů vyberu nějakou cestu dle chuti a časových možností.

Vzhledem k pracím na přehradě (či přesněji k uzavření přehrady) se nechávám dovézt jen do Onšova. Odtud je dobrý přístup ke Švýcarské zátoce bez ohledu na roční období a lodě. Pořád málo vody v přehradě. Když si prohlédnu počínající led na hladině, není problém vystoupat zpět k Onšovu a místní stezkou sejít k Vranovu. Teprve teď se mi se stoupajícím sluncem daří zahřát i nohy.

Dyje cestou kolem Zadních Hamrů líně teče. Pokračuji podél ní.

Vynořím se v Čížově a pokračuji rovně na Lukov. Sněhu je pořád dost a ještě kolem Mašovic by běžky nemusely být na poli problém. V Podmolí zvažuji Šobes, ale časově to není úplně vhodné. Večer mám sice celý, ale brzy ráno beru roha.

V pondělí kolem půl paté ráno se se mnou Znojmo loučí -16°C. Tak snad zase brzy :)U Onšova je souvislá vrstva sněhu.zaparkované loděvykolíkovaný zábor na hráziDnes je poměrně chladno.
zámek s křížem v popředíDyje u Zadních Hamrůbunkr nedaleko PodmolíU Podmolí už ze sněhu sem tam vyleze stéblo.