přes lesy na Mašůvky

Datum: 17.12.2017
Autor: Mapař

S určitou skepsí přijíždím na sraz nedělní vyjížďky. Přece jen bývá v tuto dobu obvyklé, že u kola hlídá Ježíšek: "Máš nakoupeno? Marš do obchodu!"

Takže když se scházíme v šesti včetně nové tváře z Holandska, docela mě to překvapuje. Ale počasí je dnes na vyjížďku pěkné. Ráno je stupínek pod nulou, takže by mělo být možné uniknout blátíčku. Slunce svítí a ani moc nefouká.

Další překvápko je vzápětí: Dnes žádné Podyjí. Protáhneme se myší dírou na Suchohrdly. Tuším, že někde v těchto oblastech je zdejší skvost: Fotovoltaická vyhlídka. Pak uděláme myšku přes Purkrábku, zadními cestičkami na Plaveč a proti proudu Jevišovky. Nový kolega se drží dobře.

Cesty jsou v údolí bez větších problémů. Ale u Rudlic zabočíme doleva a nahoře už to bude jinak: Dokud jsme na hlavní cestě, mohu využívat trávu nebo úzký zastíněný pás na levém okraji cesty. Jinde už povrch taje do krásné čvachtačky. Jakmile z hlavní cesty odbočíme doleva na Kozí hřbet, tak na zbytku polní cesty nezbývá než doufat, že utrpení bude krátké.

Nakonec to nějak vychází a můžeme si užít kozičku. Po křížové cestě pokračujeme do Hlubokých Mašůvek v hluboké víře, že je zdejší hospoda otevřená.

Nebyla.

Bože, proč?

V plánu je pokračování na Plenkovice. Tam je další hospoda, ve které nakonec byla naše víra řádně naplněna. Poslední zkouška nastane až těsně u Znojma poblíž Aralky: "Ta cesta nelepí. Je na ní tráva."

Jedinou trávu, kterou zde vidím, je naklíčená pšenice. Už je delší dobu nad nulou, tak to podle toho vypadá. Byl jsem jedním z mála, co projeli - protože mám blatník posazený dál od kola. Vyjížďka proto skončila házením drobných nikoliv do kasičky na charitu ale do wapky na benzince.na srazuna srazuProjeli jsme přes Kozí hřbet a jsme na cestě k Hlubokým Mašůvkám.Projeli jsme přes Kozí hřbet a jsme na cestě k Hlubokým Mašůvkám.
Projeli jsme přes Kozí hřbet a jsme na cestě k Hlubokým Mašůvkám.Projeli jsme přes Kozí hřbet a jsme na cestě k Hlubokým Mašůvkám.Cesty byly poměrně v pohodě - až na těch posledních pár metrů.